За рік банки України показали надприбутковість завдяки операціям з ОВДП - Новини України
Українські банки нарощують прибутки - вони зросли майже у сім разів. Фінансовий результат банків після оподаткування за 11 місяців 2023 року склав 130,55 млрд грн. Основний прибуток банки отримали з процентного доходу завдяки безризиковим вкладенням у державні цінні папери (ОВДП та депозитні сертифікати).
Про це повідомив голова комітету парламенту з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у своєму офіційному Telegram-каналі. Він посилається на дані від НБУ, де стверджується, що чиста процентна маржа банків за 10 місяців склала 8% (раніше було 7% та 6% два попередні роки).
"Проти аналогічного періоду минулого року чистий прибуток банків зріс у 6,7 раза, 11 місяців 2021 року – у 2 рази", - заявив він.
Банки мають високі прибутки через те, що вони у 2023 році проводили безризикові вкладення в державні цінні папери (ОВДП та депозитні сертифікати) та мали помірні відрахування у резерви. У листопаді було сповільнення в отриманні прибутку через те, що вони мали б відрахувати в резерви можливі збитки. Проте, їх сума є меншою у 13 разів, порівняно з минулим роком.
"Рентабельність капіталу банківської системи (чистий прибуток до власного капіталу) за 11 місяців цього року - 52,8% (проти 9,3% за 11 місяців 2022 року, 32,9% за аналогічний період 2021 року)", - підкреслив нардеп.
Національний банк України має на меті послабити валютні обмеження. Для цього він дозволить репатріацію "нових" дивідендів. Голова НБУ Андрій Пишний зазначив, що відомство вже 54 рази переглядало обмеження з початку війни. Окрім того, нещодавно було забезпечено нові можливості страхування експорту через порти України. Він наголосив на важливості бізнесу працювати відповідально, особливо щодо протидії "чорному експорту". Чиновник пообіцяв, що НБУ продовжить контролювати повернення експортної виручки в Україну. Також посадовець відзначив, що НБУ працює над переходом до другого етапу валютної лібералізації. Вона буде стосуватись лібералізації торгового фінансування і управлінні валютними ризиками банків.
Раніше повідомлялось, що переговори між Ощадбанком та Європейським банком реконструкції та розвитку про участь у приватизації банку були призупинені через повномасштабне вторгнення росії до України. Проте, за словами голови правління Ощадбанку Сергія Наумова наявність ЄБРР у капіталі банку спростить продаж значної частки стратегічному інвестору. Він також вважає, що для підготовки до приватизації займе близько чотирьох років після завершення війни. Наумов зазначив, що стратегія приватизації розробляється у співпраці з менеджментом банку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.