"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
В Україну надійшло шосте додаткове фінансування в рамках проєкту Світового банку на часткову компенсацію видатків держбюджету
У понеділок, 25 грудня, Україна отримала шосте додаткове фінансування в рамках проєкту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine). Загальна сума коштів складає 1,34 млрд доларів США. Гроші скерують на часткову компенсацію видатків держбюджету, не пов’язаних зі сферою безпеки та оборони.
Про це інформує Міністерство фінансів України. Фінансування складається з двох частин.
Перша - це позика Світового банку на суму 1,086 млрд доларів США, які надійшли через Цільовий фонд. Ці кошти Україні дали під гарантії Уряду Японії. Друга частина - це гранти. Їх Україні надали уряди трьох дружніх держав:
“Від початку повномасштабного вторгнення Уряди Японії, США, Норвегії та Швейцарії неодноразово демонстрували Україні свою непохитну підтримку та солідарність. Вдячний партнерам за готовність співпрацювати та допомагати у вирішальний для України час”, - прокоментував цю допомогу Сергій Марченко, міністр фінансів України.
За його словами, окрема частина цих коштів піде на пенсійні виплати та виплати працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій. Загалом таке фінансування потрібне для компенсації видатків держбюджету, не пов’язаних зі сферою безпеки та оборони.
Без фінансової підтримки міжнародної спільноти Україна, яка бореться проти російської агресії, змогла б протриматись лише кілька місяців. Нещодавно Рада директорів Міжнародного валютного фонду вирішила схвалити перегляд програми для України. Домовились про транш у розмірі близько 900 млн доларів. Це вже другий перегляд програми розширеного кредитування.
У МВФ порахували, що наступного року наша держава потребуватиме підтримки від союзників у розмірі 41 млрд доларів США. Влада України розраховує на 18 млрд доларів від ЄС, 8,5 млрд доларів від США, 5,4 млрд доларів від МВФ, 1,5 млрд доларів від інших банків та 1 млрд доларів від Великобританії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.