Зупинення торгівлі з Польщею не буде ризиком для економічної стабільності України
Голова Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцев, який вибачався перед бізнесом на фоні звіту про фінансові результати за лютий, підтримав стратегію зупинення торгівлі між Україною та Польщею. За його словами, це допоможе підтримати вітчизняного товаровиробника. І заодно пом’якшити тиск на міжнародні резерви.
Про це він написав у себе в телеграм-каналі. Зокрема, Гетманцев, назвав ідею про тимчасове припинення торгівлі між Україною та Польщею, що викликало широкий резонанс у громадськості, в цілому "не такою вже і поганою".
"Особливо зважаючи на зовнішньоторговельний баланс, негативне сальдо якого по товарам для України, за даними нашої митниці, складає 1,85 млрд.дол., а за даними польських митників воно набагато більше", - вирахував він.
За його словами, такий крок може стати невід’ємною частиною стратегії України в контексті зміцнення вітчизняного виробництва та зменшення тиску на міжнародні резерви.
"Імпортні польські товари замінять наші аналоги, чим ми підтримаємо вітчизняного товаровиробника і пом’якшимо тиск на міжнародні резерви. А транзит пройде через інших, більш економічно прагматичних, наших сусідів", - розписав наслідки Гетманцев.
Хоча Гетманцев виражає надію, що подібний крок не буде необхідним, його ініціатива спрямована на підтримку внутрішнього виробництва та економічної стабільності країни. Водночас, він сподівається на зміцнення стратегічно-партнерських відносин і економічного прагматизму між Україною та Польщею.
"Звісно, як і прем’єр Польщі, сподіваюсь, що цього не станеться, а стратегічно - партнерські відносини і економічний прагматизм візьмуть гору", - підсумував він.
Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск припустив можливе розширення заборони на імпорт в Польщу з України. Під нове ембарго насамперед потраплять сільськогосподарські продукти: м'ясо, яйця, фрукти та овочі. Це станеться, якщо Європейський Союз не запропонує жодного розв'язання проблеми для польських фермерів.
Туск додав, що це буде тимчасове рішення і "болісне" для обох сторін. Він також повідомив, що це питання включатиме, зокрема, тему його переговорів з фермерами. Він сказав, що готовий приймати важкі рішення, коли мова йде про кордон з Україною, завжди консультуючись з Києвом, щоб не було непотрібної напруги.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У своїй практиці адвоката Сергій Войченко зустрічав різноманітні випадки та справи. Які з них особливо запам'ятовуються адвокату? Яка справа має особливий важіль, щоб вона залишалася в пам'яті фахівця? У цьому відео розглянемо різні аспекти роботи адвоката та дізнаємося, які справи можуть стати важливими в їхній практиці. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше разом із Сергієм Войченком, керуючим партнером адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.