Прем'єр Польщі Дональд Туск 29 лютого проведе у Варшаві аграрний саміт, де планує зустрітися з лідерами всіх протестуючих на кордоні груп
Польща може на якийсь час повністю закрити кордон з Україною, припинивши двосторонню торгівлю. Про це повідомив прем'єр Дональд Туск, який скликає на 29 лютого аграрний саміт у Варшаві, де планує зустрітися з лідерами всіх протестуючих на кордоні груп. Туск додав, що це буде тимчасове рішення і "болісне" для обох сторін.
Як повідомляє видання РАР, йдеться про "тимчасове закриття кордону та закриття торгівлі товарами". На прес-конференції він повідомив, що це питання включатиме, зокрема, тему його переговорів з фермерами. Він сказав, що готовий приймати важкі рішення, коли мова йде про кордон з Україною, завжди консультуючись з Києвом, щоб не було непотрібної напруги.
"Таке рішення буде лише тимчасовим і взаємно болючим. Польща має профіцит торговельного балансу з Україною. Ми продаємо набагато більше", - сказав Туск.
За словами Туска, він планує обговорити тему можливих субсидій на зерно, та інші заходи, які дозволять якомога швидше продавати польське зерно. За його словами, Польща може допомогти у закупівлі цього зерна, щоб, наприклад, польське зерно було привабливішим за ціною, ніж українське.
Нагадаємо, 23 та 25 лютого на кордоні з Польщею сталися кричущі інциденти з українським зерном. Спочатку невідомі пошкодили три зерновози на залізничному пункті пропуску "Дорохуськ" і висипали з них ріпак просто на землю. 25 лютого поляки розсипали зерно з восьми напіввагонів на польській залізничній станції "Котомеж".
Це зерно у Польщі збиралися утилізувати. За початковим планом воно б мало дістатись Марокко. Зокрема, ліквідують те збіжжя, яке не вдалось зібрати на залізничних коліях.
Туск ніяк не коментує ці випадки, а також компенсацію Польщею за тонни пошкодженого українського зерна. Україна наполягає, що компенсацію має виплатити той, хто спричинив збитки. Зокрема, про це повідомляв заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький в етері телемарафону. Також, як бачимо, Польща проігнорувала запропонований Шмигалем "План взаємопорозуміння" щодо деблокади кордону, який налічує 5 кроків.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Кріпосні зобов'язання для населення - це шлях до невдачі. Громадяни вже не бажають повертатися з Європи в Україну, втрачаючи віру в майбутнє. Андрій Золотарьов ділиться своїми враженнями від правок у законі про мобілізацію та розкриває, що нас чекає далі. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти сутність цих змін та їхній вплив на громадян.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.