Найбільші черги на пунктах пропуску "Краковець", "Рава-Руська" та "Ягодин"
Ситуація на українсько-польському кордоні залишається незмінною. Польські фермери продовжують блокувати шість пунктів пропуску, вони майже не пропускають вантажівки до Польщі. У черзі перебуває понад 2 тисячі фур.
Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону. За його словами, на ранок 29 лютого на шести напрямках у черзі перебуває приблизно 2200 вантажівок, але найбільше на пунктах пропуску "Краковець", "Рава-Руська" та "Ягодин".
"І є такі суттєві зниження кількості перетинів кордону саме вантажівок, особливо це відчутно по ПП "Шегині". За минулу добу там кордон перетнуло 35 вантажівок, 24 з яких прямували в бік України. Фактично пропускалися по 1 вантажівці на годину. І 10 вантажних транспортних засобів прослідувало в бік Польщі, тобто ще менше, ніж 1 вантажівка на годину", - пояснив Демченко.
Він додав, що критично низькі показники перетину кордону на пункті пропуску "Ягодин", де за добу в бік України проїхало близько 70 вантажівок, але протестувальники повністю заблокували вантажівки, що їдуть з України в бік Польщі.
У неділю, 25 лютого, польські фермери заблокували автомагістраль A2 у Свєцко (Любуське воєводство), поблизу кордону з німецьким містом Франкфурт (Одер). Блокада почалася о 13:00. Рух в обох напрямках на трасі A2 був зупинений. Спочатку вони оголосили, що ця акція триватиме до 20 березня. Після переговорів з місцевою владою, компаніями та перевізниками фермери вирішили провести 24-годинний попереджувальний страйк – до понеділка, 26 лютого. Вантажівкам також було заборонено користуватися міським мостом між Франкфуртом і Слубіце. Там німецькі торговці та перевізники теж мітингували.
20 лютого польські фермери заблокували залізничний транспорт у Медиці. Вони напали на потяг та висипали зерно з українських вагонів. На опублікованих відео з місця подій було зафіксовано, як з вагонів висипається українське зерно.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У нашому відео ми розглянемо проблему тиску на бізнес зі сторони держави як системну проблему, яка має своє коріння. Розкриємо, чому влада продовжує крадіжки, та чи може цьому бути кінець. Приєднуйтеся до нашої розмови з головою Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки Тарасом Котовим, щоб дізнатися більше про ці питання. Очікуйте цікаві висновки та розгорнуті обговорення у нашому відео. Не пропустіть!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.