Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев написав про рекордні надходження до держбюджету та високий рівень виконання бюджетних показників
За неповний місяць лютий до загального фонду держбюджету України надійшло 113,7 млрд грн, що є майже у 2,4 рази більше, ніж у лютому 2023 року. Перші результати фінансової діяльності України свідчать про рекордні надходження до держбюджету та високий рівень виконання бюджетних показників. Зокрема, це стало можливим завдяки позитивним показникам з податку на прибуток, акцизного податку та ПДВ. Проте, Гетманцеву все ж довелося вибачатися перед бізнесом.
Згідно з повідомленням голови Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева у телеграм-каналі, перші показники фінансової діяльності України за лютий свідчать про значне зростання надходжень до загального фонду держбюджету порівняно з аналогічним періодом минулого року. Радісною новиною також став високий рівень виконання бюджетних показників.
Приріст у порівнянні з лютим минулого року становить 66,9 млрд грн або майже в 2,4 раза більше. Показники розпису Мінфіну, які були збільшені на 39,3 млрд грн, виконано у повному обсязі (119,1% додатково до бюджету надійшло 18,2 млрд гривень). Перевиконання показників розпису відбулося з таких причин:
За даними Геоманцева, на рахунки платників відшкодовано 7,9 млрд грн ПДВ. Загалом перевиконання за 2 місяця становить 17,2% або 25,6 млрд грн.
При цьому він зазначив, що із загальної суми заявки не виконано 3,9 млрд грн. Їх мають відшкодувати пізніше.
"Принагідно хочу вибачитися перед бізнесом за незначну затримку із відшкодуванням казначейством ПДВ. Хто слідкує за новинами із США, - розуміє причини. В березні виправимось. Сорі за невелику затримку. Відшкодування завжди в пріоритеті", - повідомив Гетманцев.
Гетманцев заявив, що особисто він не дуже уявляє собі, де взяти гроші на додаткову мобілізацію 400-500 тисяч осіб. Орієнтовна сума, яку вже підрахували колеги Гетманцева - 720 мільярдів гривень. Він акцентує, що фінансовий аспект мобілізації є "великою проблемою".
При цьому вклади в гривні в Україні вже суттєво скоротилися в січні 2024 року. Депозитна база за місяць зменшилась на 3,2% - близько 51,3 млрд грн. Це найбільший обсяг скорочення депозитів з початку повномасштабної війни. Пояснень цьому є декілька. Серед них і ймовірний вплив норм ще не прийнятого законопроєкту про мобілізацію, які передбачають блокування банківських рахунків ухилянтам.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.