Мораторій скасували не на всі, а лише на певні види перевірок: для ФОП І та II групи він зберігається
Фінансовий комітет Верховної Ради України підтримав доопрацьовану редакцію закону про поновлення податкових перевірок. Мораторій пропонують скасувати з 1 листопада. Але це правило стосуватиметься не всіх.
Про можливе поновлення перевірок - якщо депутати більшістю голосів підтримають законопроєкт - пише видання Forbes. Журналісти пишуть, що про це йдеться у документі, який є у їхньому розпорядженні.
"Доопрацьований проєкт закону передбачає, що до проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники, які за підсумками 2021 року, відповідають одному з критеріїв: рівень сплати податку на прибуток на понад 50% менший, ніж по галузі, а рівень сплати ПДВ на понад 50% менший, ніж рівень сплати по галузі", - зазначає Forbes.
Але є нюанс - цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з експорту становлять понад 25% загальних обсягів постачання, а рівень сплати податку на прибуток не нижчий ніж 50% по галузі.
Якщо дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази - також чекайте на перевірку. Прийдуть і до тих підприємців, чий річний дохід становить понад 10 млн грн, а загальна сума витрат у податковій декларації становить понад 75% суми річного доходу. Також податкова може прийти до підприємців, які платять робітникам меншу заробітну плату ніж середня по галузі.
Для деяких категорій мораторій на перевірки зберігається. Зокрема, не будуть перевіряти ФОП І та II групи. Також обмеження діють для тих підприємств, чия податкова адреса зареєстрована на окупованих територіях або територіях, де йдуть бойові дії. У законі залишаються й норма, щодо обовʼязкових перевірок підакцизної продукції, готельного бізнесу та фінансових установ.
Законопроєкт Кабінету міністрів України про повернення перевірок бізнесу, який в уряді схвалили ще 5 вересня, планували прийняти до 1 жовтня. Але цей процес затягнувся. На думку народного депутата Ярослава Железняка, заступника голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, до 1 листопада ВР також його не прийме, адже потрібно два читання цього документу.
Раніше, у червні 2023 року, Верховна Рада проголосувала за те, щоб більшій частині бізнесу мораторій на перевірки залишити. Це викликало розбіжності між Україною та МВФ. Адже скасування мораторію було одним із зобовʼязань українського уряду в межах чотирирічної програми розширеного фінансування (EFF). Йдеться про 15,6 мільярдів доларів, під яку підвʼязана допомога інших донорів - на 115 мільярдів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.