Генсек ООН розкрив разючу кількість біженців, які покинули свої домівки через війну

Кількість наших громадян, які потребують гуманітарної допомоги, оцінюється у 15 мільйонів осіб

Українці, які покинули домівки
Скільки українців покинули домівки через війну. Колаж: Інформатор

Через повномасштабну війну, яку розпочала Росія в Україні, близько 10 мільйонів українців змушені були покинути свої домівки. Частина виїхала за кордон, частина переїхала в інші українські міста. Таку заяву зробив генсек ООН Антоніу Гутерріш на засіданні Генасамблеї 24 вересня.

Про це повідомляє пресслужба ООН. За словами Гутерріша, російська агресія є явним порушенням принципів організації.

“У Статуті (ООН – ред.) недвозначно говориться, що всі держави повинні утримуватися від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої іншої держави, а також що міжнародні спори повинні вирішуватися мирними засобами. А розплачуватися за це продовжує цивільне населення. Кількість загиблих продовжує зростати. Близько 10 млн осіб залишили свої домівки”, – наголосив генсек ООН.

Він також озвучив, скільки мирних жителів загинуло у результаті повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну. За його словами, ця кількість сягає 11 тисяч осіб.

Водночас він додав, що ООН у 2024 році надали гуманітарну допомогу 6,2 млн українців. Втім, фахівці кажуть, що загалом її потребують 15 млн громадян.

“Нам потрібна підтримка міжнародної спільноти. 15 мільйонів людей в Україні потребують гуманітарної допомоги, більш ніж половина з них — жінки та дівчата. Однак із наближенням зими профінансовано менше половини нашого Плану гуманітарного реагування на 2024 рік. Я закликаю донорів допомогти нам продовжити нашу життєво важливу роботу на місцях”, – додав Гутерріш.

Україна хоче повертати біженців

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 10 вересня пояснив, навіщо створювати Міністерство єдності. Ідея полягає у тому, що Україна хоче приділяти окрему увагу усім 7,5 млн українців, які на цей час перебувають за кордоном. Уряд намагається пріоритезувати цю роботу.

Він зазначив, що, згідно з опитуваннями, у перший рік повномасштабної війни понад 95% українців мали бажання повернутися, а на сьогодні вже менше ніж 80% українців готові повертатися до країни за певних умов.

Загалом над поверненням українських біженців на батьківщину треба працювати щонайменше у двох напрямках, переконаний міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. З одного боку, настав час для того, щоб Європейський Союз розпочав розробку програм повернення українців додому. З іншого – для цього необхідно створити необхідні умови в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube