Світові лідери відмовляються робити традиційне «сімейне фото» на G20, бо там буде росія

Читать на русском

Захід буде проходити на острові Балі в Індонезії

Читать на русском
Світові лідери відмовляються робити традиційне «сімейне фото» на G20, бо там буде росія
Саміт G20 відбудеться вже 15-16 листопада

Захід буде проходити на острові Балі в Індонезії

Світові лідери не хочуть робити офіційне «сімейне фото» під час зустрічі на G20 на Балі наступного тижня через присутність росії на саміті. Попри те, що путіна не буде на саміті, учасники не хочуть позувати поруч з міністром МЗС рф Сергієм Лавровим. Про це пише The Guardian.

Світові лідери традиційно стоять разом для фотографування на початку самітів, вони спілкуються і вітають один одного на публіці. Однак на саміті в Індонезії, який розпочнеться наступного вівторка, фотографій не буде. І це через присутність представника росії.

Зазначається, що на попередніх самітах Лавров влаштував сцени. Він залишив зустріч міністрів закордонних справ після того, як заявив своїм колегам, що вторгнення росії в Україну не є причиною глобальної продовольчої кризи й що санкції, спрямовані на ізоляцію Москви, є рівносильними оголошенню війни.

Під час виборів лідера Консервативної партії Британії Ріші Сунак заявляв, що не поїде на саміт G20, якщо на ньому буде путін. Членство росії у G20 означає, що британські офіційні особи визнають, що для лідерів буде майже неможливо узгодити комюніке наприкінці саміту, і жодне не було узгоджено на попередніх зустрічах з питань фінансів чи закордонних справ.

Що відомо про G20

Група двадцяти, або G20 — група міністрів фінансів та керівників центральних банків 20 економік: 19 з найбільших економік світу та Європейського Союзу. Загалом, економіки G-20 становлять 90 % світового ВНП, 80 % світової торгівлі (включаючи внутрішню торгівлю у ЄС) та дві третини населення світу.

Саміти G-20 були створені як відповідь на глобальну фінансову кризу 2007—2010 років і на зростаюче визнання того, що ключові розвиткові економіки не були належним чином включені до основної глобальної економічної дискусії й управління. Саміти глав держав та урядів G-20 проводяться на додаток до засідань міністрів фінансів і керівників центральних банків.

Цьогорічний саміт G20 відбудеться вже 15-16 листопада на Балі. Він стане найочікуванішим багатонаціональним зібранням за останні роки, оскільки повномасштабна російсько-українська війна випробувала Європу та напружила економіку на межі рецесії. На відміну від G7, яка складається виключно з багатих демократій, G20 також включає кілька автократій. Тому очікується, що не всі присутні на саміті країни будуть підтримувати Україну.

Учать Зеленського у саміті G20

Раніше Зеленський заявляв, що Україна не братиме участі у саміті G20 на Балі, якщо там буде присутній російський диктатор володимир путін, а 8 листопада стало відомо, що Зеленський все-таки буде там присутній. Найімовірніше йдеться про онлайн-формат.

Сполучені Штати Америки виступали за участь України у майбутньому саміті Великої двадцятки (G20), навіть якщо на ньому буде представлена російська федерація. Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр наголосила, що рішення про участь двох країн залежить від лідерів G20. Вона також підтвердила, що президент США Джозеф Байден не збирається зустрічатися з путіним на полях саміту G20.

Нагадаємо, Польща отримала добро на пропозицію виключити росію з G20. Крім того, Подоляк закликав вигнати путіна з G20 після атаки дронів-камікадзе на Україну. 

Також Інформатор писав, чого очікувати Україні від саміту G20. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.