У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Нові технології відстежування використовуються не тільки в рф, а й на окупованій території України.
ФСБ рф має інструменти, які здатні відстежувати трафік у месенджерах Telegram, WhatsApp і Signal. Відповідні технології використовуються зокрема, в росії і на тимчасово окупованих територіях України.
Про це йдеться у статті New York Times.
Журналісти отримали доступ до документів компаній, які постачають ФСБ відповідні технології. Згідно з даними ЗМІ, розробкою інструментів спостереження займається низка російських компаній, частина з яких належить групі "Цитадель", яку раніше контролював один з олігархів в оточенні путіна Алішер Усманов. В публікації стверджується, що за створення інструментів відповідальні такі фірми, як "МФІ Софт", VAS Experts та "Протей"
Одна з програм може розпізнавати, коли користувачі здійснюють голосові дзвінки або надсилають файли у Telegram, Signal і WhatsApp. Інструмент не здатен розкривати зміст повідомлень, але може визначити, чи використовує хтось кілька телефонів, чи є звʼязки між окремими абонентами, де ці телефони були в певних місцях в певний день. Ще одна програма може збирати паролі, які вводяться на незашифрованих сайтах.
Розробка "МФІ-Софт" може відображати інформацію про абонентів разом зі статистичними даними їхнього інтернет-трафіку. Ще одна розробка, яка отримала назву NetBeholder може відображати розташування двох телефонів протягом дня, щоб визначити, чи вони перетиналися один з одним. "Протей" забезпечив ФСБ програмами, які можуть перетворити голос в текст, а також ідентифікувати "підозрілу поведінку".
Деякі програми вже використовуються на тимчасово окупованих росією територіях України. Виробники прагнуть продавати свої розробки до Східної Європи, Центральної Азії, Африки, Близького сходу та Південної Америки.
Виробники Signal, Telegram та WhatsApp не мають засобів захисту від такого стеження, оскільки органи влади збирають дані від провайдерів, а не з самих додатків, йдеться в публікації.
Нещодавно засновник компанії Petcube Ярослав Ажнюк поділився деталями своєї розмови з очільником Головного управління розвідки МО України Кирилом Будановим. За словами бізнесмена, розвідник підкреслив, що у ФСБ "є ключі до Telegram", а інший не менш популярний месенджер Viber "був створений для шпигунства".
Раніше Інформатор писав, що у НАТО заборонили використання соцмережі TikTok на службових пристроях, а в Україні громадянам поки дозволять нею користуватись, втім уважно стежать за тим, як розвиватиметься ситуація щодо платформи надалі.
Також ми писали про поради щодо підвищення рівня безпеки при користуванні популярними месенджерами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.