Як безпечно зберігати дані та захиститись від розсилань у популярних месенджерах

Читать на русском

Прості поради, які вам допоможуть

Читать на русском
Як безпечно зберігати дані та захиститись від розсилань у популярних месенджерах

Прості поради, які вам допоможуть

Ворог не полишає спроб кібератакувати українців. Небезпечні файли хакери можуть розсилати в месенджерах, які ми використовуємо. Часто такі повідомлення маскують як такі, що надходять нібито від державних українських структур чи правоохоронних органів.

Про це повідомляє Інформатор з посилання на проєкт Dovidka Info.

Запам’ятайте: державні органи й служби не розсилають у месенджерах повідомлення з проханням відкрити вкладений файл і не просять надати дані банківських карток, паспортну інформацію, дані персональних акаунтів у соцмережах.

Правила безпечного налаштування популярних месенджерів:

Telegram

Відкрийте меню "Налаштування" та перейдіть у розділ "Конфіденційність та безпека". Оберіть у ньому такі пункти:

  • Хто може бачити номер телефону – "Ніхто",
  • Хто може знайти за номером – "Мої контакти",
  • Хто може бачити час моєї останньої активності – "Ніхто",
  • Хто може бачити фото та відео мого профілю – "Мої контакти",
  • Хто може додавати посилання на мій обліковий запис під час надсилання моїх повідомлень – "Мої контакти",
  • Хто може мені телефонувати – "Мої контакти" або "Ніхто".

У розділі "Виклики" для Peer-to-peer слід також встановити значення – "Мої контакти" (це параметр, який дозволяє отримувати або не отримувати вашу IP-адресу користувачам, які вам телефонують). Хто може додавати мене до чатів – "Мої контакти". Двоетапна перевірка – "Встановити пароль".

WhatsApp

Відкрийте меню "Налаштування", перейдіть у розділ "Обліковий запис", в якому оберіть "Конфіденційність". Оберіть такі пункти:

  • Востаннє в мережі – "Ніхто",
  • Фото профілю – "Мої контакти",
  • Групи – "Мої контакти",
  • Налаштування – Обліковий запис – "Двоетапна перевірка""Увімкнути".

Viber

Оберіть меню "Додатково" і налаштуйте там такі пункти: Параметри – Виклики і повідомлення – встановіть тумблер навпроти "Блокування невідомих абонентів"

* "встановити" або "зняти тумблер" означає натиснути на перемикач біля параметру. Якщо він фіолетовий – функцію ввімкнено, якщо прозорий – функція не активна.

Параметри – Загальні – Використовувати проксі-сервер. Вкладку "Конфіденційність" налаштуйте таким чином:

  • встановіть тумблер навпроти "Автоматична перевірка на спам"
  • зніміть тумблер навпроти "Одноранговий зв’язок"
  • встановіть тумблер навпроти "Запити"

Контролюйте, хто може додавати вас у групи – перейдіть в "Додавання в групи" і поставте галочку навпроти "Мої контакти"
зніміть тумблер навпроти "Пропонувати друзів".  Особисті дані – зніміть тумблери навпроти "Збирати аналітику", "Дозволити персоналізацію контенту" та "Дозволити служби точної геолокації". Зверніть увагу на функції "Запит ваших даних" і "Видалити ваші дані" та перегляньте, які саме дані про вас зберігаються на серверах Viber.

Як безпечно зберігати дані

Зберігайте важливі особисті файли в зашифрованому вигляді або в прихованих папках та альбомах. Для цього:

  • Для пристроїв Samsung: використовуйте секретну папку Knox. До неї можна перенести деякі застосунки, фото та інший контент.
  • Для усіх пристроїв Android: Галерея – Альбоми – натисніть та утримуйте необхідний альбом – у додатковому меню оберіть Приховати. Або: Галерея – Альбоми – проведіть пальцем по екрану згори донизу – відкриється прихована папка, на яку треба встановити пароль чи графічний ключ. Або функція "Друге сховище" (є в деяких Android-пристроях)
  • Для iPhone, iPad або iPod touch: Фотографії – оберіть фотографію чи відео, які потрібно приховати, – натисніть кнопку Більше – Сховати – підтвердьте.

Для обміну інформацією і листування використовуйте шифрування. Для електронної пошти це може бути асиметричне PGP-шифрування, для якого існують спеціальні програми, а для месенджерів – зашифровані чати й повідомлення, що зникають за деякий час. Це забезпечить конфіденційність ваших даних, якщо ваш комп’ютер, телефон або обліковий запис електронної пошти буде зламано. Хакери не зможуть прочитати ваші повідомлення, не маючи ключа шифрування.

Зберігайте копії важливих файлів у хмарному сховищі. Наприклад, Dropbox, OneDrive, Google Drive тощо. Звідти ви зможете відновити дані, якщо телефон буде зламаний. Також зробіть резервні копії важливих документів на окремих пристроях або в захищених хмарних сховищах. Коли хакери отримують доступ до пристрою, не завжди можна відновити інформацію.

Не зберігайте у пам’яті смартфону інформацію, яка може вам зашкодити в разі окупації та обшуку. Одразу видаляйте такі файли та чати з памʼяті смартфону. А те, що важливо зберегти, попередньо завантажуйте в хмарне сховище.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.