За два тижні до виборів провідні політсили формують альянси, аби претендувати на першість у нижній палаті парламенту
Напротивагу ультраправому «Національному об’єднанню» Марін Ле Пен у Франції створили передвиборчий блок «Новий народний фронт», який об’єднав ліве крило політиків країни. Водночас ультраправі досі не змогли зібрати сили в один кулак, аби повторити успіх виборів до Європарламенту. Політсили мають узгодити кандидатів до 18.00 неділі, 16 червня, або ризикують розпорошити виборців.
Як повідомляє Le Monde, ліві виставляють себе альтернативою «фашизму, який відновлюються» та протистоять політиці Емануеля Макрона, але ледь вгамовують численні протиріччя. За кілька днів до подачі узгоджених списків очільник «зелених» Марін Тондельє, соціаліст Олів’є Фор, комуніст Фаб’єн Руссель та очільник «Нескореної Франції» Мануель Бомпар, уклали спільний програмний документ, який має чисельні неузгодження, зокрема в питанні зеленої енергетики.
Натомість «Національне об’єднання» Марін Ле Пен має проблеми у формуванні коаліції. Її племінниця Маріон Марешаль із «Реконкісти» так і не приєдналася до більшості ультраправих. Очільник правої партії «Республіканці» Ерік Чьотті оголосив про угоду з «Національним об’єднанням», але це спричинило розкол його партії.
Центристи з партії «Відродження» намагаються переконати, що вони є єдиною справжньою альтернативою можливому утвердженню влади ультраправих. Емануель Макрон розкритикував програми й «Нового народного фронту», і «Національного об’єднання», як нереалістичні та маніпулятивні.
«Сьогодні є два крайніх блоки, які обрали економічні програми, які не входять у рамки етики відповідальності, і які обіцяють людям подачки, які не можна буде профінансувати», — заявив він на саміті G7 в Італії.
Емануель Макрон призначив дострокові парламентські вибори після розгромного програшу його партії під час голосування за представництво в Європарламенті. Рішення стало шоком не лише для багатьох союзників президента, але і для опозиції: тепер політсили повинні терміново шукати фінансування для передвиборчої кампанії та узгоджувати списки.
Експерти вважають, що Макрон іде ва-банк, сподіваючись згуртувати більшість французів довкола себе. За гіршого сценарію він має шанс не допустити ультраправих до захоплення ще і президентської влади в країні у 2027 році, понизивши їхню популярність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.