“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Війська Франції можуть бути задіяні в трьох точках України або ж дислокуватися у Молдові
Існує чотири варіанти вводу французьких військ в Україну. Згідно з трьома з цих сценаріїв, армія Франції перебуватиме в тих чи інших локаціях країни. Четвертий варіант - це розміщення контингенту в сусідній Молдові.
Швейцарське видання NZZ проаналізувало усі чотири можливих сценарії. Усі вони на даний момент є виключно гіпотетичними.
Перший сценарій - це умовна точка на півночі Київщини. Там можна розмістити війська, аби попередити можливе вторгнення з боку Білорусі. В свою чергу, це дозволить вивільнити українські резерви, які стоять на півночі, та перекинути їх на фронт.
Другий сценарій - Запоріжжя. Там французький контингент може перешкодити російському прориву через Дніпро та в принципі підтримати ЗСУ на цьому напрямку. Це також створить ситуацію, коли Сили оборони зможуть вивільнити певну частину резервів.
Третій сценарій - Одеса, а точніше, умовна точка північніше від самого міста. Таким чином можна захистити одеський порт, а за необхідності швидко перекинути війська до Молдови.
Нарешті, четвертий сценарій - постійна дислокація в Молдові. Таким чином Франція змогла б підтримати місцеву армію на випадок російських провокацій в країні.
Ще під кінець лютого президент Франції Еманюель Макрон на зустрічі з лідерами ЄС у Парижі заявив, що не можна виключити відправки в Україну західних військових у майбутньому. За його словами Захід зробить усе необхідне для того, щоб росія не перемогла у війні. Таку заяву розповсюдили ЗМІ, що викликало фурор в медіа та політикумі.
Пізніше Макрон в бесіді з журналістами підтвердив, що такий варіант цілком можливий. Окремі країни ЄС підтримали президента Франції. Однак в тих же США така риторика викликала нерозуміння та відторгнення.
Станом на зараз розмови французького лідера щодо введення військ є скоріше гіпотетичними. Однак повністю скидати з рахунку такий варіант розвитку подій в майбутньому все ж не можна.
Раніше в Україні пояснювали, що означають заяви Макрона. Голова МЗС Дмитро Кулеба сказав, що президент Франції мав на увазі військових інструкторів, а не бойові частини для участі в битвах з росіянами. Ми також писали, що рейтинги Макрона у Східній Європі після його войовничих заяв збільшилися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.