Президент Національної асамблеї Франції Яель Брон-Піве відвідала Одесу і прокоментувала слова президента Франції Емануеля Макрона щодо відправки військ в Україну
Голова Національної асамблеї Франції Яель Брон-Піве у суботу, 30 березня, відвідала Одесу у складі делегації України. Вона заявила, що слова президента Макрона про можливе введення військ до України, зокрема до Одеси, не виключають жодних альтернатив. У своїй заяві вона наголосила, що Франція залишається відданою своїй позиції і підтримці України до самої перемоги.
Як повідомляє телеграм-канал "Ми- Україна", Брон-Піве відмовилася від додаткового коментування слів президента Макрона, вважаючи, що її позиція вже досить ясна і однозначна. Але ось її повна цитата щодо цієї теми:
"В своїй заяві президент республіки сказав, що не виключає нічого апріорі. В тій позиції, яку Франція демонструвала, демонструє і демонструватиме до кінця війни, до самої перемоги нічого не є виключним, все залишається можливим. Я не буду додатково інтерпретувати слова президента, ця позиція достатньо зрозуміла", - наголосила вона.
Під час брифінгу Яель Брон-Піве згадала безпечну угоду, підписану цього року Францією та Україною. Вона зауважила, що документ підтримала більшість сенату.
"Ми у Франції намагаємося збільшити наші виробничі потужності, і закликаємо Україну використовувати свої, наші спільні завдання - зробити все, щоб поставки збільшилися. Також не повинні припинятись зусилля щодо переговорів із заокеанськими партнерами, щоб США надали допомогу", - зауважила вона.
Президент Національної асамблеї зазначила, що організація навчальних місій та постачання зброї та інших видів військової продукції також записана у двосторонній угоді між країнами.
Візит Яель Брон-Піве та голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука до Одеси відбувся 30 березня. Під час їхнього візиту до міста кілька разів лунала повітряна тривога.
Президент Національної асамблеї Франції в Одесі зустрілася із головою військової адміністрації Олегом Кіпером. Потім була в одеському порту, де зустрілася з командувачем Військово-морськими силами ЗСУ Олексієм Неїжпапою. Після цього відвідала Одеську оперу, де зустрілася із мером Геннадієм Трухановим.
"Під час цих зустрічей ми побачили та відчули високий рівень мобілізації відповідних служб, які дозволили Україні досягти високих успіхів саме у протистоянні у Чорному морі. Одеса для нас є зразковим містом. Оскільки вона страждає, можливо, не більше за інших, але водночас вона демонструє відмінний опір усім цим атакам і ми тут, щоб віддати честь цьому опору", - зазначила Яель Браун-Піве.
Під час брифінгу Руслан Стефанчук звернувся до президента Національної асамблеї Франції із проханням закрити небо над Одесою, "враховуючи всі історичні зв'язки між Францією та Одесою".
Президент Національної асамблеї Франції зазначила, що їхня країна повністю усвідомлює і знає про потреби, які сьогодні актуальні для України. Вона розуміє, що те, що вони в даний час постачають, недостатньо і вони налаштовані робити все необхідне, щоб збільшити обсяги поставок.
Агентство Bloomberg повідомляє, що президент Франції Еммануель Макрон розізлив американських чиновників своїми заявами про введення військ своєї країни до України. У США ж побоюються, що цей крок може призвести до зіткнення з рф.
В одному з недавніх інтерв'ю французький лідер підтвердив, що такий крок цілком можливий, але є певні обмеження. Насамперед це те, що для цього потрібно погодження уряду країни, а ще французькі військові навіть за таких умов у жодному разі не підуть з наступом на росію.
Його ідею підтримали Нідерланди, Естонія, Литва, Латвія та Канада. Країни розглядають можливість відправки в Україну військових фахівців. Планується, що вони виконуватимуть допоміжні функції, такі як навчання українських військових, передача знань і досвіду без залучення до бойових дій
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.