Макрон прокоментував відправку французьких військ до України та пообіцяв не йти наступом на росію

Президент Франції наголосив, що розглядає різні варіанти допомоги Україні, щоб не дати РФ перемогти у війні

Емманюель Макрон
Макрон готовий на рішучі кроки

Президент Франції Емманюель Макрон дав нове інтерв'ю, у якому прокоментував свою заяву щодо відправки військ до України. У його рамках французький лідер підтвердив, що такий крок цілком можливий, але є певні обмеження. Насамперед це те, що для цього потрібно погодження уряду країни, а ще французькі військові навіть за таких умов у жодному разі не підуть з наступом на росію.

Відповідну заяву Макрон зробив в інтерв'ю телеканалам TF1 info та France 2. За його словами, немає стовідсоткової впевненості, що країна погодить відправку представників французької армії до України. Але виключати таку можливість він не може. Все буде залежати від подальшої ситуації. 

"Ми не впевнені, що це зробимо. Зараз ми не перебуваємо в такій ситуації, але ми не виключаємо цього варіанту на даний момент. Я припускаю обговорення цієї можливості", – сказав Макрон.

Очільник держави додав, що Європа та Франція наклали занадто багато обмежень щодо цього питання. Проте всі ці "красні лінії" заважають чітко оцінювати ситуацію. Він наголосив, що його країна не йтиме на ескалацію цього конфлікту та не буде перехоплювати ініціативу у війні. 

"Що відбувається в Україні? Війна, яка є екзистенціальною для нашої Європи і для Франції. Ми встановили занадто багато обмежень, якщо можна так сказати, на наш словниковий запас. Ми не в ескалації. Ми не в стані війни з росією. Просто ми повинні бути чіткими, ми не повинні дозволити росії перемогти", – підкреслив президент Франції.

Макрон запевнив, що навіть за умови, якщо Франції все ж доведеться відправити війська в Україну, то "єдиний, хто буде нести відповідальність – це кремлівський режим". Адже його країна прагне лише миру, але у разі перемоги росії у війні безпеки в Європі більше не буде. 

"Франція - це сила миру. Просто сьогодні, щоб був мир в Україні, ми не повинні бути слабкими. І тому ми повинні свідомо дивитися на ситуацію і ми повинні з рішучістю, волею, сміливістю сказати, що ми готові використовувати засоби для досягнення нашої мети, яка полягає в тому, щоб Росія не виграла", - сказав Макрон.

Він наголосив, що наразі "безпека Франції, безпека Європи поставлена на карту".

Мережу охопили фейкові заяви Макрона

Інтерв'ю Макрона викликало чималий резонанс у мережі. Звичайно не обійшлось без перекручування заяв французького лідера. Найбільше ЗМІ перекрутили фразу про відправку військ в Україну.

Більшість видань висловились у такому ключі, ніби це відбудеться однозначно і цей факт вже вирішений. Проте Макрон лише припустив таку можливість. І тільки після погодження з урядом країни та іншими державами. 

Введення західних військ в Україну

Макрон неодноразово наголошував на тому, що в Україну потрібно вводити війська НАТО, щоб стримати російську агресію. Деякі лідери країн підтримали його у цьому питанні. Наприклад, прем'єр-міністр країни Кая Каллас заявила, що західні лідери не повинні виключати можливість введення сухопутних військ до України. За її словами, такий захід може стати стримуючим фактором для росії.Схвально відреагував на таку пропозицію Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Загалом підтримали ідею президента Франції Еммануеля Макрона щодо введення військ країн НАТО в Україну Нідерланди, Естонія, Литва, Латвія та Канада. Країни розглядають можливість відправки в Україну військових фахівців. Планується, що вони виконуватимуть допоміжні функції, такі як навчання українських військових, передача знань і досвіду без залучення до бойових дій.

Саме тому Франція заявила про створення нового альянсу країн, які відкриті до відправлення своїх військ на територію України. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube