Естонія заявила про готовність закуповувати зброю українського виробництва

Насамперед країну-союзника цікавлять далекобійні ракети

Далекобійна зброя
Естонія хоче допомогти Україні наростити виробництво

Міністерство оборони Естонії розглядає можливість закупівлі оборонної продукції в України. І навіть готові допомогти налагодити виробництво. Зокрема, зацікавлені в отриманні ракет дальньої дії.

Про це пише ERR, посилаючись на заяву очільника оборонного відомства Естонії Ханно Певкура. За його словами, така співпраця може допомогти Києву наростити виробництво. А щодо заборони на експорт, яка діє в Україні під час воєнного стану, то її можна обійти, якщо досягти певних домовленостей.

"Якщо ми отримаємо згоду від уряду України, то, звичайно, це можна робити. Потрібно тут розуміти, що це можна зробити тільки так, що якщо ми купуємо, то Україна отримує більше грошей. І вони зможуть більше виробляти для їхньої армії", – заявив естонський міністр.

Він додав, що Естонія готова закуповувати не весь асортимент військової продукції, який виготовляє Україна, а тільки те, що насправді потрібно країні. Наразі, за його словами, цікаві саме ракети дальньої дії. Але які саме, він не уточнив. 

Виробництво зброї в Україні

Від початку повномасштабної війни Україна значно наростила виробництво зброї. Київ прагне ще збільшити масштаби виробництва власної зброї, щоб відповідати можливостям Росії на полі бою. Проте для цього потрібні інвестиції. Хоча є й інший шлях, а саме експорт надлишків зброї. За попередніми підрахунками, це принесе виробникам до 20 млрд доларів прибутку.

Міністр оборони України в кінці вересня 2024 року оголосив про трирічний план виробництва дронів, ракет та іншого озброєння. Його вже представили міжнародним партнерам під час нещодавніх візитів до США, Великої Британії та Франції. А днями в Міноборони оголосили про запуск ракетної програми України. Вже ведеться робота над балістичними ракетами.

Раніше Інформатор писав, що українські військові з минулого року навчилися використовувати октокоптер "Баба-Яга" в якості ретранслятора та носія для FPV дрона-камікадзе. Такий підхід ще тоді мав змінити дальність застосування FPV-дронів. Завдяки октокоптеру українські дрони могли літати до 20-30 км.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube