Зняття заборони на експорт українського озброєння може принести українським виробникам зброї до 20 млрд доларів прибутку
Україна розглядає можливість скасувати заборону на експорт вітчизняного озброєння. Йдеться про експорт надлишкової продукції. Київ прагне збільшити масштаби виробництва власної зброї, щоб відповідати можливостям Росії на полі бою.
Про це пише Financial Times з посиланням на власні джерела. Зазначається, що зняття заборони на експорт українського озброєння може принести українським виробникам зброї до 20 млрд доларів прибутку, що дозволить збільшити внутрішнє виробництво для армії.
FT пише, що після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Україна заборонила експорт товарів військового призначення, оскільки прагне забезпечити свою армію всім необхідним. Але зараз українському уряду бракує грошей для закупівлі всіх необхідних типів озброєння, зокрема дронів, та інвестицій у подальші дослідження і розробки. Тому дозвіл компаніям експортувати надлишкову продукцію зараз широко розглядається як спосіб залучення інвесторів.
Водночас Росія значно активізувала виробництво озброєнь. Причому учасники української промисловості оцінюють перевагу Росії в бойових безпілотниках як від 5-10 до 1.
Так, гендиректор компанії "Укрспецсистем" Дмитро Хасапов розповів у коментарі FT, що українські військові відчувають колосальну нестачу дронів. Втім його компанія не отримує достатньої кількості державних замовлень для своїх виробничих потужностей:
"Держава не має коштів, щоб їх купувати".
Міністр оборони України в кінці вересня 2024 року оголосив про трирічний план виробництва дронів, ракет та іншого озброєння. Його вже представили міжнародним партнерам під час нещодавніх візитів до США, Великої Британії та Франції.
Днями в Міноборони оголосили про запуск масштабної ракетної програми України. Вже ведеться робота над балістичними ракетами.
Також в Україні прогнозують значне зростання обсягів виробництва вітчизняних військових підприємств, які можуть виготовити продукції на суму 20 мільярдів доларів вже у 2024 році. За словами міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Сметаніна, це вдвічі перевищує результати попереднього року, зростаючи темпами у шість разів.
Нагадаємо, Зеленський неодноразово закликав збільшити витрати на ракетну галузь. Також Інформатор публікував відео зброї українського виробництва.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.