Деяка інформація про представлену на честь Дня Незалежності Паляницю є засекреченою: це відмості про бойову частину і систему наведення БПЛА
Нова українська далекобійна ракета-дрон Паляниця, яку вперше застосували на честь святкування Дня Незалежності, поєднує тактико-технічні характеристики як ракети, так і безпілотника. Це робить її унікальною зброєю. До вчорашнього дня, 24 серпня, про таку розробку не було жодної інформації.
Деякими деталями про "Паляницю" поділився міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. По-перше, він уточнив, що Паляниця знищила військовий об'єкт противника на окупованій території України, а не на території Росії.
За словами президента України Володимира Зеленського, це новий спосіб помсти агресору. Точні технічні характеристики Паляниці ані президент, ані міністр не розкрив. Але деякі дані про винахід дізнаємося завдяки проекту United24, який оприлюднив відео з зображенням дрона "Паляниця" 25 серпня.
В Україні є дрони для виконання різних завдань: для знищення ворога в повітрі, на землі, на морі, а також на різних відстанях. Є дрони для мінометної, артилерійської підтримки. Ракета-дрон "Паляниця" - це представник абсолютно нового класу озброєння ракетних дронів. Військові аналітики вже деякий час звертають увагу на те, що сучасні далекобійні ударні безпілотники за своїми характеристиками наближаються до крилатих ракет. З часом різниця між ними може зникнути.
За словами Камишіна, це "наступний крок у розвитку українських оборонних технологій". Узагальнили деякі розсекречені відомості про "Паляницю":
За словами президента України Володимира Зеленського, назву ракети-дрона "Паляниця" ворогу буде складно вимовити. Також від додав, що цій зброї складно протидіяти.
Нагадаємо, що українські військові використовують на фронті дрони-санітари. Вони потрібні для евакуації загиблих, до тіл яких неможливо або небезпечно дістатися. Окупанти були вражені, коли побачили, як ці "дрони з клешнями викрадають російських поранених військових".
Також українські військові з минулого року навчилися використовувати октокоптер "Баба-Яга" в якості ретранслятора та носія для FPV дрона-камікадзе. Такий підхід ще тоді мав змінити дальність застосування FPV-дронів. Завдяки октокоптеру українські дрони могли літати до 20-30 км.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.