Судячи зі списку, який роздобули журналісти, найбільше у німецькій зброї зацікавлені турецькі військово-морські сили
Угоду про постачання значної кількості озброєнь уклали Німеччина та Туреччина. Загальний обсяг німецьких військових постачань Анкарі по нових контрактах може перевищити 300 млн євро. Рішення було ухвалено після кількох років "похолодання" відносин між країнами, стверджує Spiegel.
Журналісти Spiegel змогли ознайомитись із листом Міністерства економіки Бундестагу. Згідно з переліком, німецький виробник зброї MBDA отримав дозвіл на постачання Туреччини 100 ракет ППО для кораблів, ціна яких може становити близько 100 мільйонів євро, та 28 торпед SeaHake на суму 156 мільйонів євро.
Окрім цього, різноманітні консорціуми німецьких оборонних компаній отримали дозвіл на постачання Туреччини пакетів обладнання для модернізації її підводних човнів типу 209, а також постачання запчастин двигунів для корветів та фрегатів. Загальна вартість усіх контрактів може становити близько 336 млн євро, сказано в матеріалі.
Spiegel пише, що останніми роками Німеччина скоротила експорт зброї до Туреччини через "напруження у відносинах". Для порівняння, за весь 2023 рік для Туреччини погодили продаж зброї та обладнання лише на 1,22 млн євро в рамках 17 дрібних проєктів. У першому кварталі затвердили експорт зброї на 23 млн євро. А у федеральному міністерстві економіки натякали, що готові схвалювати експорт обладнання військового призначення для Туреччини лише для спільних проєктів із ЄС та НАТО.
Spiegel нагадує, що Анкара має важіль тиску на Берлін у вигляді нелегальної міграції. Німеччина є однією з країн, де найчастіше хочуть оселитися мігранти, а Туреччина є однією з ключових транзитних країн для мігрантів, які прямують до Європи. І з політичних міркувань Анкара може додавати більше чи менше зусиль для протидії нелегальній міграції.
Туреччина і сама є великим виробником та експортером зброї. Наприклад, Україна купувала турецькі безпілотники Bayraktar, яки стали легендою перших місяців війни з РФ. Їх виробництво тепер планується і в України. Крім того, Анкара будує для ВМС України кілька корветів класу Ada.
Нещодавно Туреччина представила лазерну систему з протидії БПЛА та дронам-камікадзе, яка є власною розробкою країни. Система, яку розробила компанія Roketsan, отримала назву ALKA. Вона може вражати малорозмірні цілі на низькій висоті та є компонентом турецької системи протиповітряного захисту "Сталевий Купол".
Тому Туреччина зацікавлена далеко не у всіх системах німецького озброєння. Наприклад, у квітні 2023 року турецький президент Реджеп Таїп Ердоган презентував танк місцевого виробництва під назвою Altay. На озброєння покладають великі надії. Ердоган сподівається, що Altay стане сучасним бойовим танком Туреччини. Анкара планує запустити масове виробництво такого виду озброєння, яке, на думку Ердогана, має замінити імпортні Leopard1, Leopard 2, M48 і M60.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.