Енергосистема України вийшла з важкої системної аварії. Шмигаль розповів, де найважча ситуація зі світлом

Загалом в енергосистемі все ще зберігається суттєвий дефіцит

Енергосистема України вийшла з важкої системної аварії. Шмигаль розповів, де найважча ситуація зі світлом
Щоб тримати її в балансі, продовжують діяти як планові, так і аварійні відключення споживачів

В Україні немає жодної теплової та гідроелектростанції, яку б не обстріляли окупанти, а найбільша в Європі атомна електростанція, Запорізька, – залишається окупованою. Попри це, наша енергосистема вийшла з важкої системної аварії. Вся магістральна високовольтна інфраструктура працює, але проблеми зберігаються в розподільчих мережах обленерго. В середньому від 200 до 400 тисяч споживачів знеструмлені в кожній області в ті або інші години.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, складна ситуація через погодні умови в Хмельницький, Одеській, Тернопільській областях. У Харківській та Херсонській областях — пошкодження інфраструктури через масовані обстріли, які тривають останні два дні.

"Загалом в енергосистемі все ще зберігається суттєвий дефіцит. Тому, щоб тримати її в балансі, продовжують діяти як планові, так і аварійні відключення споживачів", - сказав Шмигаль, наголосивши, що професіоналізм енергетигів дозволив енергосистемі оговтатися після чергового масштабного удару.

Він додав, що заживлена майже вся критична інфраструктура в країні: водоканали, системи водовідведення, теплокомуненерго, котельні, лікарні, газорозподільча інфраструктура, шахти. Вся магістральна високовольтна інфраструктура працює, але проблеми зберігаються в розподільчих мережах обленерго по території всієї держави.

До чого готуватися Україні, якщо атаки по енергетиці продовжаться

23 листопада, окупанти всьоме вдарили по енергетичній інфраструктурі України. Атака призвела до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості теплових та гідроелектростанцій. Також уражені об‘єкти електропередачі. Це був не найгірший розвиток подій, є три варіанти блекауту. Перший сценарій – блекаут на Лівобережжі, коли рф концентрує ракетні удари по транзитних підстанціях, які передають електроенергію із заходу на схід країни та бʼє по електростанціях на Лівобережжі. Другий – блекаут всієї країни, коли рф наносить серію одночасних масованих ударів по електростанціях та підстанціях по всій країні. Найгірший сценарій – блекаут всієї країни до 7 днів. Він передбачає серію одночасних масованих атак по відкритих розподільчих пристроях атомних станцій, а також по підстанціях, які з’єднують українську енергосистему з європейською.

Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, Зеленський назвав регіони, в яких найважча ситуація з електрикою.

Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube