Екстрадиція чоловіків з-за кордону: у Раді розповіли, чи реально втілити ідеї Арахамії

Читать на русском

У Комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки не розуміють, як взагалі може запрацювати ініціатив Давида Арахамії

Читать на русском
Роман Костенко, Давид Арахамія
Роман Костенко прокоментував пропозицію Давида Арахамії

У Комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки не розуміють, як взагалі може запрацювати ініціатив Давида Арахамії

Пропозицію голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії про те, щоб екстрадувати "ухилянтів" з-за кордону у Верховній Раді розглядають. Але наразі не розуміють, як це може запрацювати. У профільному комітеті вважають, що в теорії все звучить гарно, але навряд чи це можна буде реалізувати на практиці. 

Народний депутат Роман Костенко, який є секретарем парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки, прокоментував ініціативу Арахамії про екстрадицію українських чоловіків. В інтерв’ю "Українській правді" він сказав, що не бачить шляхів її реалізації. 

"Я не розумію, як взагалі можна довести, якщо людина за кордоном, що її довідка була підроблена. Це така ініціатива, можливо, щоб когось налякати. Але ті, хто вже виїхали, особливо з такими довідками, вони, навряд чи повернуться", - сказав він. 

Костенко зазначив, що на заході українську владу через такі кроки можуть не зрозуміти. І натякнув, що може виникнути певне напруження - бо лідери дружніх країн ставитимуть логічне питання: чому випустили тих, хто мав лишитися в Україні? 

"У мене ще питання, як ми будемо пояснювати нашим партнерам, коли ми будемо хотіти забрати цих людей. Я не розумію, як буде ця ініціатива працювати", - сказав нардеп. 

 

Пропозиція Арахамії та реакція Заходу 

Нагадаємо, 31 серпня нардеп Давид Арахамія під час телемарафону розповів, що правоохоронні органи будуть проводити екстрадицію військовозобов'язаних українців з купленими довідками назад з інших країн. Він заявив згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, у нас дуже посилився напрям міжнародно-правової допомоги. 

Вже за кілька днів з'явилась перша країна, яка офіційно заявила: вона не братиме участі в екстрадиції українських чоловіків. Це була Австрія. Міністр внутрішніх справ пояснив, що розуміє, для чого це потрібно: українських біженців-чоловіків, придатних до військової служби, відкликають для призову в армію. Але Австрія, яка надала людям притулок незалежно від статі, не братиме участі в цій кампанії, бо це суперечить гуманітарній політиці держави.  

Пізніше позицію Австрії підтримали Угорщина і Чехія. А в мін'юсті Німеччини заявили, що дезертирство та ухиляння від військової служби не можуть бути підставою для екстрадиції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.