Експорт українського зерна: Зеленський різко висказався про транзит суходолом через бунтуючі країни

Президент провів нараду щодо експорту української агропродукції - треба готуватись до різних сценаріїв, блокування сухопутного шляху після 15 вересня цілком можливе

Нарада у Зеленського
Нарада у Зеленського з приводу блокування транзитних шляхів для зерна/Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський провів у понеділок, 23 липня, робочу нараду щодо експорту українського зерна. Після одностороннього розриву Кремлем зернової угоди й блокування морських шляхів влада України шукає способи доставлення зерна в Європу суходолом поїздами. Та пробує домовитись про це із Болгарією та Грецією. Європейська комісія - на нашому боці, але мусимо бути готовими й до негативних сценаріїв. 

Про це Зеленський повідомив у своєму Telegram-каналі. 

Віримо в домовленості з Європейською комісією, але готуємося до будь-якого розвитку подій. Наша позиція зрозуміла: блокування експорту суходолом після 15 вересня, коли припиняють діяти відповідні обмеження, у жодному вигляді неприпустиме. Ми тримаємо зв'язок з усіма зацікавленими сторонами, щоб знайти рішення, яке всіх влаштовуватиме", - написав президент.

Експорт українського зерна суходолом: Зеленський намагається домовитись про транзит з трьома країнами 1

 Греція, Румунія та Болгарія обіцяють допомогти 

Допоки діяла зернова угода, українське зерно потрапляло до Європи та на інші континенти. Проте росія цю угоду 17 липня розірвала, намагаючись витіснити Україну зі світового ринку аграрної продукції. Зернові коридори у Чорному морі більше не працюють. На тлі блокади українських портів почали зростати ціни на зерно на світових ринках.

Розглядали варіант маршруту через Дунай, але його також почали розстрілювати. Нагадаємо, у ніч проти 24 липня росіяни атакували порт Рені, розташований неподалік кордону України з Румунією. Ця країна напередодні пообіцяла збільшити перевалку українського зерна, але готова робити недовго - лише до середини серпня. Тепер, після обстрілів, настрої Бухаресту можуть змінитися. Греція і Болгарія обіцяють підтримку, проте, наразі конкретики у зерновому питанні немає. 

Загалом, як писав Інформатор, п'ять країн: Угорщина, Болгарія, Польща, Румунія та Словаччина -  заявили, що проситимуть Європейський Союз продовжити заборону імпорту українського зерна та іншої сільськогосподарської продукції. Та у деяких країн настрій змінився. 

Ми також інформували, що Євросоюз готовий підтримати експорт українського зерна.  Захід розглядає різні варіанти транспортування українського зерна, зокрема везти його залізницею та автовантажівками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube