У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Після того, як росія заявила про відмову від «зернової угоди», ціни на зернові на світових ринках зростають кожен день
Рішення вождя росіян володимира путіна про вихід із «зернової угоди» спричинило до невпинного зростання цін на збіжжя. Закупівельники стурбовані підвищенням напруги та бомбардуванням зернової інфраструктури Чорноморських портів. Ціни, однак, ще не досягли пікових значень за рік.
Ринок чуттєво реагує на події російсько-української війни, повідомляє CNBC. Після того, як росія заявила, що буде розглядати будь-які судна, що прямують до українських портів за законні цілі. Через це зросло побоювання щодо глобальної кризи продовольчої безпеки, тож пшениця зростає кілька днів поспіль.
На Чиказькій торговій біржі, у четвер, 20 липня, ціни зросла на 1,4 % до 737,6 цента за бушель, що є максимумом за останні три тижні. На попередній сесії ціна додала 8,5 % і це є найбільшим зростанням ціни за день упродовж цілого року. Але ціни на пшеницю все ще значно нижчі ніж це було в травні минулого року — 1177,5 центів за бушель.
Росія заявила, що має намір вийти із «зернової угоди», попри все обурення світової спільноти. Російські війська завдали масштабних ракетних ударів по портовій і зерновій інфраструктурі на півдні України, щоби підірвати наші експортні можливості. Унаслідок удару на порт Одеса росіяни знищили 60 000 тонн зерна.
З 20 липня всі судна, які прямуватимуть до українських портів, оголошуються окупаційними військами «залученими в український конфлікт на боці київського режиму», тобто, оголосила повну блокаду росії. Україна у відповідь оголосила, що вважатиме військовими цілями всі судна, які рухаються до портів рф, чи окупованих територій.
Експорт українського збіжжя через річкові маршрути, залізницею та автошляхами ускладнено. Частина східноєвропейських країн, у тому числі й ті, які підтримують Україну перебувають під тиском своїх аграріїв і забороняють транспорт збіжжя через свою територію.
Раніше ми розповідали про те, що Україна створить новий тимчасовий маршрут для експорту зерна. Ми говорили також про те, що ударом по українських портах путін намагається повернути собі вплив на міжнародній арені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.