Ексголову департаменту Міноборони Лієва, якого підозрюють у розкраданні снарядів для ЗСУ на 1,5 мільярдів, випустили з-під варти

Читать на русском

Олександра Лієва випустили з-під варти під особисте зобов'язання, задовольнивши прохання захисту

Читать на русском
Олександр Лієв
Колишній керівник Департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександр Лієв

Олександра Лієва випустили з-під варти під особисте зобов'язання, задовольнивши прохання захисту

У п'ятницю, 15 березня, апеляційна палата Вищого антикоррупційного суду розглянула клопотання про зміну запобіжного заходу колишньому керівнику департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександру Лієву. Його підозрюють у розкраданні на закупівлі снарядів для Збройних сил України. Суд звільнив його з-під варти, де він мав перебувати до 8 квітня.

Суддя ухвалив рішення змінити запобіжний захід з тримання під вартою з альтернативою в 50 мільйонів у залі суду. Олександра Лієва випустили з-під варти під особисте зобов'язання. Зокрема, йдеться про необхідність з'являтися за вимогою до суду на засідання та інші слідчі процеси. 

Адвокати Олександра Лієва оскаржували у ВАКС запобіжний захід і хотіли, щоб підозрюваного в розкраданні грошей призначених на мінометні постріли випустили з СІЗО. Цікаво, що розгляд цієї скарги здійснював суддя, який раніше вже відпускав Лієва, а також те, що розгляд відбувався без участі прокурора, який згідно із законом мав бути присутнім.

Суддя щодо цього прокоментував, що прокурор повідомив про свою відсутність завчасно "згідно із законодавством". Крім цього, в залі не було і самого Лієва. Цікаво й те, що оголошення рішення суду не транслювалося. Цей момент просто відсутній на офіційному відео.

Що відомо про справу Лієва

Як повідомлялося, СБУ за сприяння Міноборони викрила чиновників оборонного відомства і менеджерів "Львівського арсеналу", які вкрали майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів. За даними слідства, до оборудки причетні колишні та чинні високопосадовці МО України та керівники афілійованих компаній. Зловмисники намагалися вкрасти майже 1,5 млрд бюджетних гривень на придбанні 100 тисяч мінометних пострілів для ЗСУ.

За матеріалами СБУ 5 фігурантам провадження повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою). Підозру отримали: колишній та теперішній керівники Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони (Олександр Лієв, якого затримали в Чернівцях під час спроби перетину кордону - ред.), очільник та комерційний директор компанії "Львівський арсенал", а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури. За матеріалами справи, п'ятьом фігурантам оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою). Їм загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Згодом Лієв пройшов поліграф. На одне із запитань: чи отримував він вказівки від тодішнього керівництва на укладення контракту з "Львівським арсеналом" – Лієв не зміг дати короткої відповіді – так чи ні. Сторона захисту Лієва вважає, що немає підстав для тримання його під вартою. 

12 лютого апеляційна палата Вищого антикорупційного суду постановила взяти Лієва під варту. Він мав пробути у СІЗО до 8 квітня. Також зазначалося, що він міг вийти із СІЗО під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео ми звернемося до адвоката Ігоря Фещенка для обговорення законопроєкту про мобілізацію. Розглянемо, чи можливе затримання проєкту через велику кількість правок, а також визначимо, які з них мають потенціал стати частиною законодавства. Приєднуйтеся до перегляду, щоб послухати коментарі експерта та отримати більше відомостей з цієї теми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.