ВАКС взяв під варту чиновника Міноборони Лієва, якого підозрюють у розкраданні 1,5 мільярди гривень

Читать на русском

Він пробуде в СІЗО до 8 квітня

Читать на русском
Арешт Лієва
Також є альтернатива - застава у розмірі 50 мільйонів гривень

Він пробуде в СІЗО до 8 квітня

Судді апеляції Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) частково задовольнили скаргу прокурора та застосували до колишнього в.о директора департаменту Міноборони Олександра Лієва, якого підозрюють в розкраданні 1,5 мільярда гривень, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Підозрюваного в корупції чиновника взяли під варту прямо у залі суду.

Він пробуде в СІЗО до восьмого квітня. Альтернатива - застава у 50 мільйонів, пише Центр протидії корупції (ЦПД) в своєму Telegram. 

Сам Лієв відреагував на рішення суду досить емоційно. Зокрема, схопився за голову. 

"У разі внесення застави на Лієва буде покладено ряд зобов'язань, зокрема носіння електронного браслету та здачу закордонних паспортів", - пише ЦПД.

В його справі йдеться про скандальний контракт між Міноборони та компанією "Львівський арсенал", який стосувався поставок 100 тисяч мін для мінометів. В ньому підозрюють корупційний момент.

Скандал довкола "Львівського арсеналу": що відомо

Ще в листопаді 2022-го МО перерахувало підприємству "Львівський арсенал" кошти в розмірі 1,34 мільярди гривень. Це була передоплата за виготовлення 100 тисяч мінних пострілів. 

А от далі почалися дивні речі. "Львівський арсенал" перерахував частину коштів у 3,6 мільйони доларів та 9,1 мільйонів євро на словацького посередника - компанію Sevotech. Більша частина цих коштів пішла на рахунки ще одного посередника - компанії WDG Promet з Хорватії.

Потім гроші таємничим чином "зникли". Жодної міни ЗСУ так і не отримали.

Угоду зі "Львівським арсеналом" підписував саме Лієв. Його захист стверджує, що договір був абсолютно законним. Сам фігурант в ході засідання наголошував на тому, що ніякої змови бути не могло, адже він не був знайомий із директором "Львівського арсеналу" Юрієм Збітнєвим та бачився з ним лише один раз, вже після укладення контрактів.

Натомість сторона обвинувачення каже, що з боку "Львівського арсеналу" угодою займався не сам Збітнєв, а його заступник на прізвище Сахненко. Останній нібито підшукував компанії для реалізації схеми та схиляв Збітнєва на укладення контракту. І цей самий Сахненко, на думку сллідства, є давнім гарним знайомим Лієва, завдяки кому його призначили на підприємство та дали "зелене світло" на підписання контрактів з Міноборони. 

Сам топчиновник МО все заперечує і каже, що проблема у посередниках та постачальниках. Слідство триває. 

Майстерність фальшивомонетників зросла в рази - підробити можуть будь-яку купюру, ще й так, що її приймають термінали поповнення. Як виявити фальшивку, розповідає фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.