Двічі не з'явився за повісткою до ТЦК: суддя виправдав чоловіка і назвав закон України "авторськими творами"

У соцмережах та в юридичних колах почали активне обговорення прецеденту

Зіньківський районний суд Полтавської області, суддя виносить вирок
Суддя виправдав військовозобов'язаного. Фото: Зіньківський районний суд Полтавської області

Зіньківський районний суд Полтавської області виправдав військовозобов’язаного, який не явився по повістці у військкомат. Зазначається, що він проігнорував повістку вдруге. Цікаво те, що суддя у своєму вироку підставив під сумнів загалом роботу Законів України щодо мобілізації та повноваження ТЦК щодо комплектування ЗСУ, 

Про це йдеться з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Військовозобов'язаний обвинувачувався за статтею 336 КК (ухилення від призову). Проте суддя вирішив його "визнати невинним та виправдати у зв`язку з недоведеністю наявності в діях обвинуваченого складу цього злочину."

Зокрема у цьому вироку суддя зазначив, що у "Положенні про територіальні центри комплектації та соціальної підтримки" йде мова про комплектування особового складу ТЦК та СП, а не ЗСУ.  Також він зазначив, що у військкомів немає повноважень примусово комплектувати Збройні сили України військовослужбовцями. Посилаючись на законодавство про працю, це може здійснюватись лише по своєму бажанню за контрактом. Примус до підписання трудового договору є формою рабства. 

Суддя також навів аргумент, що вимога передати майнові права на персональні дані своєї фізичної особи, що містить конфіденційну інформацію про людину юридичній особі приватного права для внесення у свій Реєстр є незаконними. Це  примушення до цивільноправових зобов`язань, вимагання, шахрайські дії з метою заволодіння чужим майном. 

Він доводить, що "відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО №698817 Міністерство оборони України має ідентифікаційний код юридичної особи 0034022. Форма власності - приватна власність. Дані про основний вид економічної діяльності: 84.22 діяльність у сфері оборони". Це може бути підставою не передавати дані працівникам ТЦК. 

"Так звані "Закони України" та УКАЗИ Президента, в тому числі "Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", "УКАЗ Президента "Про введення воєнного стану в Україні", "УКАЗ Президента України "Про використання Збройних Сил України та інших військових формувань", які легітимізуються під виглядом законів є авторськими творами, не мають конституційного підґрунтя, не являються законами по суті, не являються обов`язковими для виконання народом, є офертами від суб`єкта, що надає послуги з державного управління. Ці "нормативні акти" мають статус таких, що застосовуються, а не являються легальним діючим законодавством", - заявив суддя під час оголошення вироку. 

Вироки судів за ухилення від служби

У Тернопільській області чоловік відмовився мобілізуватися до лав ЗСУ. Він заявив, що переймається за стан свого здоров’я та життя загалом. Військовозобов'язаний отримав повістку в лютому 2023 року та пройшов медичну комісію. Він мав почати служити в березні 2023 року, однак не схотів. Гусятинський районний суд призначив три роки та один місяць позбавлення волі. Якщо він не буде робити злочинів протягом року і буде з’являтися до правоохоронних органів, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, то йому нададуть умовне звільнення.  

Закарпатський апеляційний суд скасував "умовне" покарання, яке призначив суд першої інстанції 40-річному жителю села Сокирниця Хустського району. Чоловіка судили за ухилення від призову на військову службу. Як зазначалось, чоловік втік під час переїзду групи військовозобов’язаних до військової частини. Тепер він відбуватиме 4 роки за ґратами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube