Віталій, відомий як "Джокер", з 28-ї механізованої бригади, поділився враженнями з війни у Бахмуті
27-річний Віталій, відомий як "Джокер", військовий з 28-ї механізованої бригади, поділився враженнями з війни у Бахмуті. Після трьох днів на передовій позиції, він зайшов у ротний бліндаж у бруді від ніг до шолома. За два роки на фронті, він став одним із кращих піхотинців, завжди старшим на позиції та командиром штурмової групи.
У своєму інтерв’ю для Юрія Бутусова, "Джокер" розповів про штурм ворожої позиції під назвою "Джон" у Бахмуті, де вони зазнали невдач двічі. Незважаючи на можливість відмовитися, він і його група вирішили ризикнути. Відеозапис інтерв’ю можна переглянути на YouTube.
27-річний Віталій "Джокер" - один з кращих піхотинців 28-ї механізованої бригади, зайшов у ротний бліндаж після трьох діб на передовій позиції. Після таких вилазків військовий - у багнюці з ніг до шолома. Він пригадує про штурм позиції росіян:
"Між нами та росіянами – 50-100 метрів. Ми змінювалися – стояли по п'ять днів... Кілька разів штурмували, але не виходило. У мене був шанс відмовитися від штурму – міг сказати, що моя група не піде і моя група не пішла б. Але ми пішли. Ми заходили ввечері. Смеркало і йшов сніг. Кажу: "Ходімо. Що буде – те буде", – розповідає Джокер про початок штурму.
При цьому боєць 28-й ОМБр Джокер є видатною і авторитетною людиною на війні, він два роки з першого дня на фронті, рік у піхоті на нулі, завжди старший на позиції командир штурмової групи. За весь час був у відпустці всього 10 днів.
За 7 днів після інтерв'ю, 27 грудня, "Джокер" отримав поранення. У інтерв'ю Бутусову він розповідав про дивну мрію, мовляв, хотів щоб йому ногу по коліно відірвало, щоб хоч трохи від війни відпочити. А там, може, поставив би протез, і перевівся у "дронні війська". Так от слова військового виявилися пророчими - його було поранено у ноги вже після інтерв'ю.
"Трошки не так вийшло, як задумувалося. У мене посікло ноги, не дуже. Отримав поранення на тій позиції, яку я відбивав. Як сталося, так сталося. Трохи полікуюся - від 2 до 4 місяців поки травма буде загоюватися - і повернуся в бій", - сказав він, подякувавши побратимам, які його успішно евакуювали з позицій і надали першу медичну допомогу.
Рада досі не прийняла законопроєкт про мобілізацію. Наразі документ перебуває на доопрацюванні, щоб врахувати всі зауваження експертів та депутатів. З останнього, що відомо, це те, що з закону хочуть прибрати норму про демобілізацію. Документ передбачав звільнення від військової служби після 36 місяців перебування в армії. Чи буде якась альтернатива цьому терміну поки невідомо.
Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова заявила, що реалізація норм законопроєкту почнеться після його схвалення від декількох тижнів до місяця. При цьому Бутусов зауважив, що ситуація в Україні стає критичною через те, що мобілізацію оголосили ще у лютому 2022 року, але закон про неї досі не можуть ухвалити. За його словами, наша держава втрачає території. Ба більше, захисники, які воюють з початку повномасштабного вторгнення, морально та фізично втомилися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.