Бутусов повʼязав масові атаки рф по Україні з витіком даних по ОПК через Держаудитслужбу

Читать на русском

Український журналіст також розповів про інші ситуації, коли міг порушуватись режим секретності

Читать на русском
Юрій Бутусов пов'язав масовані обстріли 29 грудня та 2 січня з розкриттям держтаємниці ворогу
Бутусов впевнений, що порушення режимів таємності створюють державні органи

Український журналіст також розповів про інші ситуації, коли міг порушуватись режим секретності

Журналіст Юрій Бутусов висловив припущення, що під час ракетних атак 29 грудня та 2 січня російські війська могли наносити удари по підприємствах українського оборонно-промислового комплексу. Автор вбачає, що вороже командування могло отримати інформацію про ці підприємства напередодні атаки. Зокрема, Бутусов закликає до перевірок глави Держаудитслужби Алли Басалаєвої, яка напередодні атаки проводила перевірки на підприємствах. 

Про це він повідомив у своєму матеріалі для "Цензор.НЕТ". Бутусов робить висновок, що зазначені ракетні атаки, які призвели до потужних масованих ударів з боку рф, можуть бути результатом отримання російською стороною інформації від Державної аудиторської служби України, яка перед тим вимагала дані про оборонні підприємства. Бутусов також вказує на можливий зв'язок глави Держаудитслужби Алли Басалаєвої з проросійським політиком Андрієм Портновим, висловлює сподівання, що Служба безпеки України серйозно розгляне цю ситуацію, і закликає до перевірок Держаудитслужби та Алли Басалаєвої.

“За таким дивним збігом, незадовго до цього ракетного обстрілу Державна аудиторська служба України, яку очолює пані Басалаєва, зажадала всі матеріали про всіх виробників деяких галузей оборонної промисловості, з точними адресами, хто, що, які витрачає кошти. Систематизовану довідку створила собі Державна аудиторська служба. І при такому збігу обставин чомусь, після того, як Басалаєва отримала цю інформацію, також противник по всіх цих підприємствах, по яких вона збирала інформацію, завдав ракетно-бомбового удару. Ось такий збіг”, - зазначив Бутусов.

Український журналіст наголошує на необхідності захисту оборонних підприємств від "абсолютно необґрунтованих наїздів, перевірок, комісій, кримінальних справ, які порушують постійно контролюючі органи та правоохоронні органи", висловлює сподівання на вжиття заходів на рівні президента України Володимира Зеленського та Ради національної безпеки та оборони. Зокрема, Бутусов закликав до перевірок Державної аудиторської служби та Басалаєвої щодо того, як було отримано та використано секретну інформацію.

"Хочу сказати, що порушення режимів таємності, таємниці державної, розташування підприємств, напрями їхньої роботи - повністю це безладдя створюють самі державні органи. За останні півроку такі правоохоронні органи, як Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро, як не прикро, Служба безпеки України, Національна поліція висунули багато питань і заходили на багато підприємств, ставили багато запитань усім основним виробникам зброї. За деякими з них було порушено гучні кримінальні справи, за багатьма проводились обшуки", - заявив Бутусов.

Він наголосив, що в рамках таких дій інформація про діяльність підприємств широко поширюється у ухвалах судів, кримінальних справах, які ведуть багато слідчих. Як зазначається у матеріалі, так секретні дані про виробництво певної унікальної зброї чи обладнання стають відомими десяткам людей, які не пов'язані з цим виробництвом.

“29 грудня та 2 січня ми стали свідками системного витоку інформації, секретної інформації про розташування державних підприємств оборонної промисловості, які мають стратегічне значення для ворога. Ця інформація зовсім не випадкова. Противник завдав ударів точно, у тому числі по деяких підприємствах, передислокованих після початку війни. Тобто, цю інформацію противник отримав системно. І це слід розслідувати, щоб уникнути повторення таких трагедій. Це не просто якась невдача під час війни. Загинули люди. І можуть загинути ще люди. Внаслідок цієї нездорової спраги правоохоронців заходити до тих підприємців, які мають гроші на рахунках”, - звернувся до СБУ та РНБО Бутусов.

Наймасованіші удари по Києву 29 грудня і 2 січня: що відомо

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що головна причина масованого обстрілу міст України напередодні Нового року та ракетної атаки по Києву 2 січня - ненависть рф до нашої країни. Однак це мотив, скоріше, стратегічний. Тактично ж росіяни мали три причини це зробити: щоб продемонструвати своєму населенню "успіхи" у війні, спробувати вплинути на суспільну думку на Заході та всередині України. 

У Запоріжжі, Дніпрі й Одесі 29 грудня унаслідок завданих ударів загинуло 18 осіб, у Києві - 33 особи. Всього росіяни запустили по Україні 158 повітряних цілей. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що росія завдала ракетного удару за допомогою всіх можливих ракет, окрім "Калібрів". Ворог використав ракети Х-22 або Х-32. На півночі були застосовані балістичні ракети, з заходу - крилаті ракети Х-101 та Х-555. Цього дня російська армія вперше завдала ударів по Україні ракетами, які їй поставила Північна Корея.

2 січня 2024 року росіяни здійснили масований удар по Україні. Ракети запускали хвилями і так багато ракет ще ворог не відстрелював по нашій країні. Дісталося й Києву: в столиці активно працювало ППО, на жаль, були руйнування та постраждалі через падіння уламків збитих ракет. Всього в той день постраждали понад 100 мирних громадян. Відомо про п'ятьох загиблих.  Цю атаку вчергове засудив світ, хоча на росію це й не має жодного впливу. Всього в той день запустили 99 ракет. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.