До заяви на приєднання жінка також додала весь перелік документів, які вимагаються згідно з п. 2.1.8 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року
Жінка подала заяву про укладання прямого договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Однак ДТЕК їй відмовив та порадив звернутись до балансоутримувача для визначення подальших кроків. Про це йдеться у рішенні Київського районного суду Одеси, опублікованому 25 грудня 2024 року.
Акціонерне товариство «ДТЕК Одеські Електромережі» відмовляється укласти типовий (публічний) договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (з договірною потужністю 5 кВт) із фізичною особою, не визнаючи факту приєднання жінки до умов публічного договору, шляхом направлення заяви на приєднання до договору та надання переліку документів необхідного для укладення такого договору, а також не визнає тієї обставини, що багатоквартирний будинок, в якому знаходиться її квартира, що він приєднаний до електричних мереж оператора системи розподілу, в цьому випадку до мереж акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі».
Суд з'ясував, що 22.08.2024 року жінка через особистий кабінет, зареєстрований на офіційному сайті акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» подала заяву про укладання прямого договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, як із побутовим споживачем за об'єктом, який розташований у житловому комплексі «ВІА РОМА», з договірною потужністю 5 кВт. Її заява про укладання договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії була зареєстрована ДТЕК під номером №434063. До вказаної заяви вона також додала весь перелік документів, які вимагаються згідно з п. 2.1.8 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року, а саме: документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення, копію паспорта власника та ідентифікаційного номера, а також заяву-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, згідно з вимогами на офіційному сайті ДТЕК. 26.08.2024 року акціонерне товариство «ДТЕК Одеські Електромережі» направило на електронну адресу громадянку відмову в укладенні договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на приміщення, посилаючись на неможливість укласти договір у зв'язку з неврегульованими відносинами між ДТЕК та організацією, на балансі якої знаходиться будинок, також у листі компанія рекомендувала звернутись до балансоутримувача для визначення подальших кроків.
Суд задовольнив позов жінки. Акціонерне товариство «ДТЕК Одеські Електромережі» зобов'язали укласти типовий договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з нею за об'єктом нерухомості, у редакції публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та додатків до нього.
"Відмова в укладанні договору акціонерним товариством «ДТЕК Одеські Електромережі» зі споживачем, позбавила позивачку права отримувати послуги з електропостачання відповідно до вимог Закону. Суд приходить до висновку, що позивачка є індивідуальним побутовим споживачем, згідно з визначенням, передбаченого п. 1.1.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії, і має право на одержання послуг з розподілу електричної енергії від відповідача на договірних засадах згідно з такими суттєвими умовами: точка розподілу житлове приміщення, квартира, що належить їй на праві приватної власності; встановлена (договірна) потужність об'єкта розподілу 5 кВт.; тип засобу обліку, та засіб обліку електричної енергії лічильник GAMA 100 Мод G1Y.163, №04023282. Враховуючи той факт, що через приписи п. 9 постанови НКРЕКП «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» відповідач зобов'язаний оформити та надати споживачу для підписання договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та додатки до нього, суд приходить до висновку, що інші необхідні реквізити та інформацію, що міститься в додатках до публічного договору, а саме ЕІС-код точки розподілу, однолінійну схему, паспорт точки розподілу, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін та інше, тому вказану інформацію має оформити та внести відповідач при його підписанні із позивачкою", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.