Друзі миру: Китай та Бразилія створюють платформу, де будуть просувати свій план щодо закінчення війни в Україні

В Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що нова платформа створюється заради миру в Україні та повинна вітатися міжнародною спільнотою

Мирний план Китаю та Бразилії
"Друзі миру" створюють Китай, Бразилія та країни Глобального Півдня

Міністр закордонних справ КНР Ван Ї заявив, що Китай, Бразилія та деякі інші країни Глобального Півдня домовилися створити платформу "Друзі миру". В рамках цієї ініціативи вони планують сприяти мирному врегулюванню війни, яку в Китаї називають "українською кризою". Китай та Бразилія запевняють, що "Друзі миру" має підтримати світова спільнота, бо на цьому майданчику буде вестися інклюзивний діалог щодо війни в Україні.

Про це повідомили в МЗС КНР. Зазначається, що "Друзі миру" будуть не закритою групою країн, а відкритою платформою, яка не прагне конкуренції та конфронтації, а веде інклюзивний діалог.

"Це відповідає зусиллям Китаю, Бразилії та країн Глобального Півдня, які прагнуть миру", - сказав Ван Ї на зустрічі у Нью-Йорку з головним радником президента Бразилії з питань міжнародної політики Селсо Аморімом.

За словами китайського топдипломата, нова платформа створюється заради миру і повинна вітатися міжнародною спільнотою. Як переконує Ван Ї, "Друзі миру" стане майданчиком для об’єктивних і раціональних голосів та нібито відіграватиме конструктивну роль у політичному врегулюванні "української кризи".

Аморім, своєю чергою, згадав китайсько-бразильський "консенсус із шести пунктів" щодо врегулювання в Україні. За його словами, він "має велике значення", не уточнюючи для чого саме.

"Обидві сторони продовжуватимуть працювати разом та відігравати роль "друзів миру" і сприяти охолодженню ситуації у конфлікті", - сказав бразильський чиновник.

Мирний план Китаю та Бразилії

24 травня видання Reuters повідомило, що Бразилія та Китай закликають до проведення мирних переговорів між Росією та Україною за участю обох країн, оскільки такий крок є єдиним шляхом вирішення "української кризи". Відповідну заяву підписали спеціальний радник президента Бразилії Селсо Аморім та міністр закордонних справ Китаю Ван І.

Бразилія та Китай, згідно з документом, вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. У заяві країни також наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи.

12 вересня Володимир Зеленський назвав китайсько-бразилійський мирний план деструктивним. Глава держави переконаний, що такий план вигідні Кремлю й  немає нічого спільного зі справедливістю. Зеленський розцінив пропозицію Китаю та Бразилії, як політичну заяву і не більше.

А 24 вересня під час засідання Ради Безпеки ООН. Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї запропонував варіанти так званого врегулювання російсько-української війни, яку він назвав "українською кризою". Він підкреслив, що позиція Китаю щодо війни залишається послідовною. Зокрема, Пекін закликає до негайних переговорів, припинення вогню та до відмови від санкцій.

Водночас у жовтні може відбутися зустріч лідера Китаю Сі Цзіньпіна з президентом Володимиром Зеленським. Зустріч, ймовірно, відбудеться на відкритті Пекінського оборонного форуму. Для неї є всі передумови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube