Мирний план Китаю та Бразилії - це деструктивно: Зеленський

Президент назвав пропозицію країн політичною заявою, яка попередньо була узгоджена із Кремлем

Мирний план Китаю та Бразилії
Зеленський: "Давайте разом сідати і розмовляти". Колаж: Інформатор

Президент України Володимир Зеленський розкритикував мирний план Китаю та Бразилії. За його словами, ця пропозиція є політичною заявою – і вона деструктивна. Він переконаний, що цей план був узгоджений із Кремлем.

Про це глава держави сказав в інтерв’ю бразильському виданню Metropoles. На його думку, Бразилія займає проросійську позицію.

“Їхня пропозиція – деструктивна, це просто політична заява. Я казав президенту Бразилії: “Давайте разом сідати та розмовляти”. Ви нам не вороги, ми вам не вороги. З чого ви раптом вирішили, що ви повинні займати сторону Росії та бути десь посередині. Ми ж не дурні. Навіщо цей театр?”, – заявив Зеленський.

На його думку, бразильський уряд займає проросійську позицію. Їхні зусилля знайти “мирне вирішення” війни є марними, оскільки російський диктатор Володимир Путін є вбивцею та не демонструє жодних намірів зупинити війну.

“Що значить “просто сісти й поговорити”? Він (російський диктатор Володимир Путін — ред.) вбивця. Я повинен бути сильним, щоб сідати та про щось говорити. Він повинен робити кроки, показати, що хоче закінчення війни. Не можна просто сказати: “Ми повинні робити кроки один одному на зустріч”. Він зайшов, убив людей, захопив території, а тепер Лула каже: “Хай вони поговорять. Я міг просто поговорити з Лулою, бо він мені не ворог. І Бразилія з Україною в абсолютно нормальних відносинах”, – додав президент.

Мирний план Бразилії та Китаю

24 травня видання Reuters повідомило, що Бразилія та Китай закликають до проведення мирних переговорів між Росією та Україною за участю обох країн, оскільки такий крок є єдиним шляхом вирішення «української кризи». Відповідну заяву підписали спеціальний радник президента Бразилії Селсо Аморім та міністр закордонних справ Китаю Ван І.

Бразилія та Китай, згідно з документом, вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. У заяві країни також наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи.

Нагадаємо, напередодні канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував провести нову мирну конференцію щодо України. На думку очільника німецького уряду, Росія повинна взяти участь у переговорах. Він підкреслив, що "необхідно зробити все можливе" для досягнення миру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube