Китай в ООН назвав три свої пропозиції щодо війни в Україні: у списку негайні переговори

Китай заявив, що суверенітет і територіальна цілісність усіх країн мають поважатися, а цілі й принципи Статуту ООН повинні виконуватися, проте оголосив проросійську позицію щодо війни в Україні

Мирний план Китаю
Позицію Китаю оголосив Ван Ї під час засідання Ради Безпеки ООН

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї запропонував варіанти так званого врегулювання російсько-української війни, яку він назвав "українською кризою". Він підкреслив, що позиція Китаю щодо війни залишається послідовною. Зокрема, Пекін закликає до негайних переговорів та до відмови від санкцій.

Про це Ван Ї заявив у вівторок під час засідання Ради Безпеки ООН, повідомляє Укрінформ. По-перше, голова МЗС КНР заявив, що сторони повинні припинити бойові зіткнення, щоби запобігти розширенню театру воєнних дій. Він також сказав, що не варто надавати військову допомогу й при цьому не уточнив, кому саме. Найімовірніше, він мав на увазі Україну.

"Чим більше зброї спрямовують в зону бойових дій, тим складніше добитися припинення вогню", - заявив Ван Ї.

Також він звернув увагу не недопустимість застосування ядерної зброї та ураження ядерних об'єктів. В тому числі таких як АЕС.

По-друге, Китай наголосив на необхідності невідкладного діалогу та переговорів. Ван Ї каже, що це "єдиний життєздатний спосіб врегулювати українську кризу".

"Всі сторони мають визначити пріоритетом мир і людей та повинні по-справжньому бути прихильними просуванню мирних переговорів", - заявив він.

Третя пропозиція Китаю - відмова від санкцій та блокування окремих напрямків світової торгівлі. Вочевидь, він запропонував зняти обмеження з Росії й тих, хто її підтримує. При цьому представник Китаю сказав, що суверенітет і територіальна цілісність усіх країн мають поважатися, а цілі й принципи Статуту ООН повинні виконуватися.

Мирний план Китаю

24 травня видання Reuters повідомило, що Бразилія та Китай закликають до проведення мирних переговорів між Росією та Україною за участю обох країн, оскільки такий крок є єдиним шляхом вирішення "української кризи". Відповідну заяву підписали спеціальний радник президента Бразилії Селсо Аморім та міністр закордонних справ Китаю Ван І.

Бразилія та Китай, згідно з документом, вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. У заяві країни також наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи.

У вересні Володимир Зеленський назвав китайсько-бразилійський мирний план деструктивним. Глава держави переконаний, що такий план вигідні Кремлю й  немає нічого спільного зі справедливістю. Зеленський розцінив пропозицію Китаю та Бразилії, як політичну заяву і не більше.

Водночас у жовтні може відбутися зустріч лідера Китаю Сі Цзіньпіна з президентом Володимиром Зеленським. Зустріч, ймовірно, відбудеться на відкритті Пекінського оборонного форуму. Для неї є всі передумови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube