Це вже друга за тиждень масштабна облава на підозрюваних в організації схем незаконного виїзду чоловіків за кордон
Правоохоронці від ранку 17 січня проводять масштабну облаву у причетних до оборудок з ухиленням від мобілізації. У 19 областях України відбуваються дві сотні обшуків. Це вже друга за тиждень облава правоохоронців. Поліціянти шукають підозрюваних, які можуть бути причетними до організації незаконного виїзду військовозобов'язаних чоловіків за кордон.
Про нову облаву правоохоронців на організаторів ухилення від мобілізації йдеться у дописі Нацполіції у Telegram. Зазначається, що перевірки стосуються справ щодо незаконного перетину кордону військовозобовʼязаними. Розслідування стосується:
"Вказані правопорушення вчиняються шляхом здійснення шахрайств, підробки документів, несанкціонованого втручання у роботу електронних реєстрів та підкупу службових осіб", - зазначають правоохоронці.
У Нацполіції зазначили, що одночасні обшуки відбуваються одразу у 19 областях. Перевіряють осіб, які можуть бути причетні до організації оборудок.
Як відомо, на вихідних було проведено одразу 600 обшуків, виявлено понад 60 підозрюваних.
11 січня поліція підбила підсумки перших масштабних обшуків в організаторів нелегального переправлення громадян за кордон. Серед підозрюваних – співробітники ТЦК.
У ході 600 обшуків по всій Україні було виявлено понад 60 підозрюваних майже 50 схем переправлення у 22 регіонах країни. Серед виявлених схем — перетин кордону поза встановленими пунктами пропуску, використання підроблених медичних документів, фіктивні записи в інформаційній системі "Шлях" та інші.
Серед підозрюваних - керівники медичних установ, співробітники територіальних центрів комплектування, комісій МСЕК та ВЛК, а також цивільні особи, які шукали "клієнтів". Вартість для ухилістів варіювалася від 5 до 22 тисяч доларів. Отримані кошти підозрювані використовували на придбання автомобілів, нерухомості чи виведення капіталу зарубіжних країн.
Раніше СБУ та Нацполіція 2 січня викрили одразу три нові схеми з ухиленням від мобілізації. Оборудки діяли на Буковині, Закарпатті та Одещині. Ділки за свої "послуги" просили від $5 тисяч до $15 тисяч. При цьому військовозобов'язаних чоловіків примудрились вивозити, прикривши будівельним сміттям і через "зеленку".