За даними слідства, у 2020-2021 роках нардеп набув у власність активів на 25 млн грн, а офіційний дохід та заощадження депутата і його родичів складали не більше 14 млн грн
У справі щодо незаконного збагачення народного депутата від "Слуги народу" Андрія Клочка є продовження. У четвер, 3 жовтня, детективи НАБУ та САП повідомили, що матеріали розслідування передані на розгляд до суду. Народного обранця звинувачують у незаконному збагачені на рекордну суму - 11 мільйонів гривень. Клочко за ці гроші придбав елітні квартири у столиці, земельні ділянки на Київщині та дорогі автомобілі.
Про те, що справу Клочка передадуть до суду, йдеться у повідомленні НАБУ. За матеріалами слідства, протягом 2020-2021 років Клочко набув у власність активів на 25 млн грн. При цьому його офіційний дохід та заощадження, а також майно та гроші його родичів сягали не більше 14 млн грн.
Клочко розбагатів на одразу три земельні ділянки на Київщині, п'ять квартир у Києві, два нежитлових приміщення, а також автівки Tesla та Mersedes-Benz. Значну частину майна депутат оформив на родичів. При цьому народний обранець зберіг за собою право розпоряджатися набутим майном.
У січні 2022 року журналісти Bihus.Info оприлюднили розслідування про те, що депутат від "Слуги народу" Андрій Клочко, який є мільйонером, щомісяця отримує 20 тисяч гривень із державного бюджету на оренду житла. У 2019 році йому виділили 20 тисяч гривень, у 2020 році ця сума зросла до 160 тисяч, а у 2021 році — до 236 тисяч.
У вересні 2021 року з'ясувалося, що його 70-річна мати за два роки стала власницею двох квартир у Києві, будинку, кількох земельних ділянок і автомобіля. Вартість цього майна оцінюється приблизно в 14,5 мільйонів гривень. Клочко заперечив свою причетність до цього майна, пояснивши, що мати нібито отримала допомогу від його сестри.
Наприкінці 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження проти Клочка за підозрою в незаконному збагаченні.
У вересні 2022 року організація "Рух Чесно" повідомила, що депутат відмовляється виплачувати борги комунальному підприємству. До того, як стати депутатом, Андрій Клочко займався бізнесом у сфері торгівлі книгами.
Слідчі НАБУ та САП 16 липня оголосили підозру одному з учасників корупційної схеми, пов'язаної із закриттям кримінальної справи. Зокрема, йдеться про хабар у розмірі 170 тисяч доларів, який мали отримати прокурори Офісу Генерального прокурора.
Раніше детективи НАБУ оголосили про підозру Назару Шептицькому. Він намагався просунути потрібних кандидатів на керівні посади в територіальних підрозділах Державної митної служби, зокрема, він пропонував хабарі для призначення своїх людей у Львівській митниці.
20 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для колишнього голови Державної міграційної служби у справі про розкрадання державних коштів. Чиновника підозрюють у незаконному заволодінні понад 88 млн грн, виділених на ремонт адміністративної будівлі служби. Суд визначив суму застави в 3 млн грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.