У справі НАБУ про розкрадання зерна суд виніс рекордний вирок

Вирок оголосили одному з колишніх керівників Державної продовольчої зернової корпорації, його взяли під варту в залі суду

НАБУ
Справа стосується розкрадання зерна у ДПЗКУ

Суд оголосив вирок одному з колишніх керівників Державної продовольчої зернової корпорації у справі про розкрадання зерна. Він отримав 10 років тюрми. Також посадовцю заборонили обіймати посади протягом трьох років та конфіскували в нього майно.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Зазначається, що 1 жовтня Вищий антикорупційний суд погодився з позицією прокурора САП та оголосив вирок, яким визнав винуватим одного з колишніх керівників ПАТ "Державна продовольча зернова корпорація" (ДПЗКУ) у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368, ч. 2 ст. 364 КК України.

"За сукупністю злочинів суд призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади строком на три роки, зі штрафом у розмірі 17 000 грн та з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна", - йдеться в повідомленні.

Обвинуваченого взяли під варту в залі суду. Також суд частково задовольнив позов ДПЗКУ до обвинуваченого на суму понад 45 млн грн.

Суть справи

За даними слідства, екскерівник ДПЗКУ у 2014 році разом з іншими службовими особами реалізував схему, за якою зерно, що належало ДПЗКУ, продавали за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів. Посередниками були низка приватних компаній, підконтрольних службовим особам ДПЗКУ та згаданому зернотрейдеру.

Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими цінами, а різниця у вартості мала надійти на рахунки однієї з компаній-посередниць, підконтрольних обвинуваченим. Відповідно до контрактів, постачання зерна відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам й наражало державне підприємство на ризик неотримання коштів за свою продукцію.

В результаті ДПЗКУ не отримала більшу частину коштів за продане зерно. Внаслідок чого компанія зазнала збитків на суму понад 60 млн доларів США.

Інформатор нагадує, що заниження вартості зерна виявилося проблемою, через яку деякі країни ЄС домоглися обмеження на експорт зернових з України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube