Справа про розкрадання у Харківобленерго: НАБУ розшукує проректора харківського університету Шабанова

Посадовець керує заводом з виробництва електролічильників. Закупівля цього обладнання відбувалась зі зловживаннями, вважає слідство

Шабанов, Харківобленерго
Шабанов фігурує у справі про заволодіння 132,5 млн грн

У понеділок, 30 вересня, НАБУ оголосило в розшук проректора Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди Романа Шабанова. Посадовця, який одночасно керує заводом з виробництва електролічильників "Енергоміра", підозрюють у причетності до корупційної схеми за участі колишнього в.о. генерального директора "Харківобленерго" Костянтина Логвиненка та інших осіб. Вони обвинувачуються у привласненні 12,5 млн грн і спробі заволодіти ще 120 млн грн.

У справі "Харківобленерго" йдеться про можливі зловживання при закупівлі саме електролічильників, яке постачав завод Шабанова. Водночас відомо, що власником заводу є білоруське підприємство, яке пов'язано з російською фірмою та входить до російського концерну. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив журналіст Олег Новіков.

"Вказаний завод (директором якого є Шабанов) є виробником лічильників електроенергії та фігурує у справі про заволодіння 12,5 млн грн Харківобленерго, а також замаху на заволодіння ще 120 млн грн підприємства", - йдеться у повідомленні.

Шабанов обіймає посаду проректора Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди та одночасно керує заводом "Енергоміра", який спеціалізується на виробництві електролічильників. У справі "Харківобленерго" йдеться про можливі зловживання при закупівлі саме цього обладнання, яке завод постачав.

Власником цього заводу є білоруське підприємство ТОВ "Фаніпольскій завод вимірювальних приладів "Енергоміра", яке пов'язано з російською фірмою АТ "Електротехнічні заводи "Енергоміра" і входить до російського концерну "Енергомера".

Розкрадання понад 128 млн грн на відновленні Харкова: що відомо про справу

Раніше НАБУ затримало Костянтина Логвиненка разом із кількома іншими співучасниками корупційної схеми. За даними слідства, у 2021 році Логвиненко та група осіб організували схему, завищивши вартість енергетичного обладнання на 132,5 млн грн. Через це "Харківобленерго" зазнало збитків на суму 12,5 млн грн. Інші спроби заволодіти коштами на суму 120 млн грн були зупинені через початок воєнного стану та дії НАБУ.

27 вересня стало відомо, що НАБУ та САП завершили слідство у цій справі. Виявилось, що унаслідок реалізації схеми державі заподіяно збитків на суму 128,2 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. При цьому частина цих коштів у сумі 22 млн грн була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) та призначалися для розвитку міської інфраструктури.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube