Для того, щоб ЗСУ змогли просуватися вперед, допомоги від США замало - необхідна додаткова
Допомога від США, яку 20 квітня схвалила Палата представників Конгресу, дозволить трохи перепочити українським військовим та допоможе їм сповільнити просування ворога. Водночас це навряд чи зможе переломити хід війни. Нашим захисникам також необхідна додаткова допомога.
Про це пише Bloomberg. Видання зазначає, що багато чого залежатиме від того, як швидко американська допомога дійде до лінії фронту після того, як Палата представників Конгресу США схвалила військову та економічну допомогу 21 квітня. Через те, що пакет допомоги був заблокований у Конгресі протягом шести місяців, українські військові зіткнулися з гострою нестачею боєприпасів і живої сили, в той час, як сили Кремля використовували свою перевагу.
Видання наводить слова наукового співробітника київського Національного інституту стратегічних досліджень Миколи Бєлєскова про те, що ця допомога дозволить трохи перепочити українським військовим і допоможе їм сповільнити просування Кремля, вести "ефективну оборону" і мінімізувати втрати. Але для того, щоб просуватися вперед, за словами експерта, необхідна додаткова допомога.
"Питання в тому, чи буде допомога і в якому обсязі у 2025 році й далі - оскільки стратегія Путіна полягає в тому, щоб перечекати", - заявив Бєлєсков.
Законопроєкт має потрапити на стіл президента Джо Байдена цього тижня після того, як Сенат розгляне його 23 квітня. Минулого тижня речник Пентагону Пат Райдер заявив, що Міністерство оборони США може "дуже швидко" розпочати постачання зброї в Україну після того, як надійде допомога. Посол України в США Оксана Маркарова заявила, що над логістикою доставки зброї працювали весь цей час.
"Пентагон і наше Міністерство оборони не припиняли щоденної спільної роботи з пошуку зброї, її ідентифікації, і такі пакети готуються", - сказала Маркарова.
Також повідомлялося, що деяке обладнання можуть доставити до кінця тижня. Зокрема йдеться, ймовірно, про армійські тактичні ракетні системи більшої дальності (ATACMS).
Водночас аналітики Інституту вивчення війни вважають, що не обійдеться без проблем, навіть якщо американська допомога надійде швидко. Адже через транспортну логістику допомога "не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом декількох тижнів".
"Ситуація на фронті, ймовірно, продовжить погіршуватися в цей час, особливо якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися обмеженим вікном до прибуття нової допомоги від США", - кажуть аналітики.
20 квітня Палата представників Конгресу США прийняла законопроєкти про допомогу союзникам. Пакет допомоги Україні передбачає виділення 61 мільярда доларів.
У вівторок, 23 квітня, за законопроєкт має проголосувати Сенат, після чого документ має підписати президент Джо Байден. Якщо все станеться, як заплановано, перша партія довгоочікуваної допомоги може надійти вже до кінця цього тижня, оскільки армія США давно готувалася до відправки.
Нагадаємо, за умови швидкого прибуття допомоги від США Збройні сили України зможуть призупинити наступ росіян. Натомість ворог до цього моменту може активізуватися на фронті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.