Долар та євро продовжують зростання - Нацбанк України оновив курс валют на четвер, 5 вересня

Як змінився курс валют в Україні станом на 5 вересня 2024 року - Новини України

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на четверг, 5 вересня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 5 вересня. Долар додав у ціні 1 копійку, євро також зросло. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,27 гривні. Це на 1 копійку більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,60 гривні. Він виріс у ціні на 6 копійок.

Курс валют на 5 вересня:

  • Долар - 41,27 гривні;
  • Євро - 45,60 гривні;
  • Польський злотий - 10,65 гривні;
  • Швейцарський франк - 48,56 гривні;
  • Юань - 5,79 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 5 вересня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,35 гривні, а продаж - 41,45 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,75 гривні, а продаж - 45,95 гривні.

Долар у вересні 2024 та ситуація в економіці

Наразі ситуація в економіці залишається напруженою. Відключення електроенергії негативно позначаються на роботі підприємств. Настрої бізнесу погіршилися, економіка уповільнюється. Попереду важкий осінньо-зимовий період, під час якого відключення електроенергії можуть бути більш тривалими. Можливі також перебої з опаленням та водопостачанням. Кандидат економічних наук Олександр Хмелевський у коментарі Фактам ICTV вказав, що погіршення економічної ситуації негативно позначатиметься на валютному курсі. Гострою є також проблема наповнення держбюджету. Влада планує вирішити її підвищенням податків. Проте такий крок, певен Хмелевський, зумовить подальше уповільнення економіки, а, можливо, і її падіння. Зрештою бажаної суми податкових надходжень отримати не вдасться, тому питання збільшення грошової емісії наприкінці року постане гостро, вважає експерт. Зростання емісії відповідно зумовить посилення інфляції та девальвації гривні. Негативні настрої спонукають до зростання попиту на валюту. У липні чиста купівля валюти населенням становила $1 117 млн, що є рекордом за 12 років. Задля стабілізації валютного курсу в липні НБУ збільшив обсяги продажу валюти на міжбанку. Було продано $3,3 млрд, що на 11% більше, ніж в червні. Хоча в серпні валютні інтервенції НБУ зменшилися, однак загалом обсяги продажу валюти залишаються вищими, ніж  у середньому за рік. У липні валютні резерви знизилися на $660 млн – до $37,2 млрд.

"Хоча обсяг валютних резервів є цілком достатнім для підтримання стабільності гривні, але вже протягом чотирьох місяців триває їхнє скорочення. Перспективи їхнього поповнення залишаються не надто оптимістичними", – пояснив експерт.

Передбачені кошти від Євросоюзу на поточний рік теж майже закінчилися. Тому тенденція до скорочення валютних резервів триватиме й надалі, вважає Хмелевський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube