У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Буяр Османі каже, що спілкуватиметься не лише з політиками, а й жителями різних міст, щоб дізнатись про їхні проблеми
Буяр Османі, який очолює Організацію з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), а також є міністром іноземних справ Північної Македонії, оголосив про свій візит в Україну. Він збирається поспілкуватися не лише з політиками, а й людьми, які живуть в умовах війни.
Про візит до України Османі написав у свой сторінці у мережі Х (Twitter). Він планує приїхати до Києва у понеділок, 16 вересня.
"Їду до Києва як чинного голови Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Планую зустріч з українськими лідерами та спілкування з людьми на місцях", - проінформував він.
Буяр Османі пояснив, що хооче почути від українців напряму про їхні потреби, надії та побоювання. Цей візит для нього є важливим для подальшої роботи місії ОБСЄ в Україні.
До повномасштабного вторгнення місія ОБСЄ перебувала на Донбасі, де фіксувала обстріли української території та інші злочини. Однак, із початком великої війни спостерігачі відразу ж покинули Україну, чим викликали гостру критику з боку політиків. Аое організація не дуже зважала на неї.
У листопаді 2022 року президент України Володимир Зеленський зробив заяву про те, що війна триває вже 9 місяців, але підтримки від ОБСЄ Україна не відчуває. Він зауважив, що на різних міжнародних майданчиках намагаються шукати рішення для того, щоб зупинити Росію, максимально ізолювати її. Але ОБСЄ, яка за своєю функцією має бути лідером руху до миру, мовчить.
Лише з літа 2023 року ОБСЄ почала робити деякі заяви стосовно війни росії проти України. Зокрема, на сесії у Ванкувері прийняла Підсумкову Декларацію про визнання росії країною-спонсором тероризму, а ПВК "Вагнер" – терористичною організацією. А також Парламентська асамблея ОБСЄ схвалила резолюцію української делегації про створення спецтрибуналу для російських воєнних злочинців за їхні дії під час війни в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.