ПА ОБСЄ підтримала створення спецтрибуналу щодо притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини
У суботу, 1 липня, Парламентська асамблея ОБСЄ схвалила резолюцію української делегації щодо дій ОБСЄ в умовах російської збройної агресії. У документі йдеться про створення спецтрибуналу для російських воєнних злочинців за їхні дії під час війни в Україні.
Про це повідомила Євгенія Кравчук, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.
"Довгоочікуване рішення – після гарячих дебатів Парламентська асамблея ОБСЄ вирішила не проводити засідання в країнах, які готові видавати візи росіянам! А ще вперше міжнародна організація засудила рашизм як державну ідеологію країни-агресора", - написала вона у Facebook.
Євгенія Кравчук пояснила, що резолюція підтримує створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України з метою притягнення до відповідальності російських посадових осіб. Також цей документ засуджує російську державну ідеологію рашизму.
Найголовніше те, що ПА ОБСЄ закликала скликати статутні засідання лише в тих країнах, які підтримують візові заборони для російських парламентаріїв. У тих же країнах, які готові видавати візи росіянам, ПА ОБСЄ не проводитиме засідання.
Крім того, у резолюції закликали не призначати російських парламентарів, які підтримують війну проти України, на відповідальні посади в Асамблеї до припинення збройної агресії.
"Резолюція також закликає створити Спеціальний комітет на підтримку парламенту України, щоб покращити координацію консультацій між парламентарями з широкого кола питань, що пов'язані з повномасштабним вторгненням Росії в України. Також це необхідно зробили для надання допомоги українському народові. Документ підтверджує необхідність ухвалення поправок до Регламенту щодо тимчасового призупинення мандата парламентської делегації держави у разі порушення нею суверенітету і територіальної цілісності іншої держави", - проінформувала Євгенія Кравчук.
Організація з безпеки і співробітництва в Європі (англ. OSCE) - найбільша у світі регіональна міжурядова організація з питань безпеки. Має статус спостерігача в ООН. Об'єднує 57 країн-учасниць, розміщених у Європі, Азії та Північній Америці. ОБСЄ було створено у 1994 році у Будапешті, коли серія зустрічей з питань європейської безпеки та співробітництва переросла у самостійну організацію. Перша зустріч з питань безпеки та співробітництва в Європі відбулася у 1975 році в Гельсінкі.
За збігом обставин, сьогоднішнє рішення ПА ОБСЄ прийняла рівно рік після того, як 1 липня 2022 року ОБСЄ оголосила, що закриває Офіс координатора проєктів в Україні через позицію росії. Як писав про це Інформатор, країна-агресор не дала згоди на продовження мандату. Київський офіс працював від 1999 року.
Нагадаємо, 13 червня президент України Володимир Зеленський доручив напрацювати проєкт резолюції Генасамблеї ООН про необхідність створити спеціального міжнародного трибуналу за злочини росії проти України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.