До Грузії пустили шістьох українських екс-ув'язнених: вони чекали цього просто неба понад тиждень

Читать на русском

Шестеро українських громадян доставили на КПП Верхній Ларс ще уночі з 16 на 17 серпня, вони провели на кордоні понад тиждень

Читать на русском
Грузія, кордон
Українці чекали понад тиждень просто неба у буферній зоні, колаж "Інформатор"

Шестеро українських громадян доставили на КПП Верхній Ларс ще уночі з 16 на 17 серпня, вони провели на кордоні понад тиждень

На територію Грузії сьогодні, 27 серпня, пропустили шістьох колишніх українських вʼязнів, яких росія вивезла з Херсонщини. Вони чекали понад тиждень просто неба у буферній зоні між двома кордонами.

Про це повідомляє правозахисна організація Unmode в соцмережі Facebook. За їх словами, прикордонники Грузії не заважали перетину кордону.

"Сьогодні всій групі українців офіційно дозволили перетнути кордон Грузії. Прикордонні служби не надали жодних додаткових умов чи пояснень", - йдеться у повідомленні.

Також представники Unmode повідомили, що зараз перемістили чоловіків у безпечне місце. Їм допоможуть підготувати документи для повернення в Україну.

"Ми забираємо хлопців до безпечного місця - після понад тижня, проведеного під відкритим небом у буферній зоні між двома кордонами, хлопцям потрібен гарячий душ та їжа. Ми беремо невелику паузу, але через декілька днів ми будемо готові допомогти будь-яким зацікавленим ЗМІ в організації інтерв'ю", - додали в пресцентрі.

Чому не пускали до Грузії

19 липня представники Unmode повідомили, що вже дві доби шестеро українських громадян знаходяться на нейтральній території КПП Верхній Ларс, Грузія. Цих громадян доставили на КПП Верхній Ларс уночі з 16 на 17 серпня. Вони були випущені росією, але Грузія не пустила їх на свою територію.

"На цей момент грузинська сторона не приймає заяви від українських громадян про надання притулку. Кожен з них отримав офіційний відмовний документ, де причина вказана як "інші причини", що стало звичайною практикою в питаннях безпеки. Важливо відзначити, що всі українці мають всі необхідні документи", - повідомляли в організації.
 
Звернення до уповноваженого з прав людини у Грузії та до українських дипломатів результату не давали. В ЗМІ повідомляли, що з ними на той момент не зв'язався жоден український дипломат.
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.