У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Швидше за все, дельфіни потрібні для протидії ворожим водолазам
В тимчасово окупованому Криму росіяни посилили захист бази Чорноморського флоту в Севастополі. Для лінії захисту росіяни використовують бойових дельфінів-афалін, які потрібні їм нібито для протидії водолазам, йдеться у огляді британського Міноборони за 23 червня, опублікованому в Twitter.
На супутникових знімках, які проаналізували британські розвідники, можна помітити, що кількість плавучих загонів для дельфінів у гавані подвоїлася майже вдвічі. За даними відомства, аби посилити безпекову базу свого флоту в окупованому Севастополі росіяни почали інвестувати значні гроші ще з літа 2022 року. Йдеться, не лише про дельфінів-афаліни — спеціально навчених морських ссавців, а й про облаштування навколо гавані.Як зазначається у зведенні, заходи включають як мінімум чотири шари мереж та бонових загороджень на вході.
"Росія підготувала тварин до виконання низки місій, але ті, що розміщені в гавані Севастополя, швидше за все, призначені для протидії ворожим водолазам", - зазначають у Міноборони Британії.
У повідомленні зазначається, що треновані тварини потрібні російським військовим для різних типів завдань. Однак до прикладу, в Арктиці ж російський флот використовує для своїх цілей білуг та тюленів.
Під час холодної війни як США, так і Радянський Союз почали використовувати дельфінів, здатність ехолокації яких дозволяє їм виявляти підводні об’єкти, наприклад міни.Спеціально навчені морські ссавці, можуть здійснювати пошук підводних об’єктів, збір даних за допомогою встановлених на них приладів, надавати допомогу під час підводних робіт. Їх використовують і для протидії підводним диверсіям, для захисту кораблів у бухтах і на рейдах. Найвідомішою наразі програмою є ВМС США. Але перші спроби у цьому напрямку були у Швеції, Північній Кореї та, можливо, Ізраїлі.
До того ж дельфіни є частиною багаторівневої оборони Чорноморського флоту рф у Севастопольській бухті, разом із кораблями спецпризначення, гелікоптерами та катерами. Ймовірно росія, й надалі залучатиме ссавців до захисту військово-морської бази в окупованому Севастополі, аби перешкодити спецпідрозділам України атакувати регіон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.