Окрему роль у відео зіграла гуцулка - учасниця легендарного фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» Маківничук Анна Василівна, завдяки їй створився символічний зв’язок між класикою українського кіно та сучасною музичною інтерпретацією народної спадщини та між різними поколіннями.
Програма тренування дельфінів у рф відома ще з радянських часів, і вона продовжує розвиватися. Істоти розташовуються на позиціях біля входу в гавань Севастополя і виявляють потенційні загрози
Окупанти продовжують укріплювати території, бо бояться прориву наших військових. Зокрема, росія розмістила в Чорному морі навчених дельфінів, які захищають військово-морську базу півострова. Вони знаходяться у Севастопольській бухті, де базується велика кількість кораблів Чорноморського флоту рф. Раніше там налічували три-чотири дельфіни, а зараз їх кількість збільшилася до шести-семи.
Про це пише Naval News. Видання зазначає, що це лише частина "поступового зміцнення оборони у відповідь на зростаючу здатність України досягти стратегічного місця".
Вочевидь, рф серйозно сприймає загрозу з боку українською армії, пише Naval News. Про це свідчить те, що кількість загонів для дельфінів зросла. Мається на увазі те, що патрулювання дельфінів стало частіше і тепер воно охоплює більшу територію.
Дресованих дельфінів рф розмістила на позиції з північного боку входу в бухту на початку повномасштабного вторгнення в Україну. Програма тренування дельфінів в країні-загарбнику відома ще з радянських часів, і вона продовжує розвиватися.
На сьогодні дельфіни є частиною складної багаторівневої оборони. За межами гавані корабель спеціального призначення за підтримки гелікоптерів і швидкохідних човнів охороняє від надводних і підводних загроз. Це підтверджується принаймні двома реактивними системами глибинного бомбардування DP-64 "Дам". Сам вхід у гавань закрито не менше ніж п'ятьма шарами сіток і наплавних бар'єрів.
Також рф намагається блокувати як надводні, так і підводні підходи. Дельфіни знаходяться всередині цих бар’єрів і будуть патрулювати водолазів, щоб вони не могли прослизнути крізь них.
Морські ссавці мають надзвичайну перевагу навіть перед самим спортивним бойовим плавцем. З цієї причини кілька країн іноді тренували дельфінів.
Під час холодної війни як США, так і Радянський Союз почали використовувати дельфінів, здатність ехолокації яких дозволяє їм виявляти підводні об’єкти, наприклад міни. Найвідомішою наразі програмою є ВМС США. Але перші спроби були у Швеції, Північній Кореї та, можливо, Ізраїлі.
Дельфіни - не єдині океанські істоти, яких, можуть навчити російські військові. Вважається, що білуха, яку помітили біля берегів Норвегії у 2019 році, була навчена російським флотом.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, як росія потрапила в халепу, підірвавши Каховську ГЕС. Зокрема країна-загарбник позбавила Крим води та створила екокатастрофу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.