Російські бойові дельфіни: експерт пояснив наскільки ефективна ця «совкова» практика

Військовий експерт назвав збільшення кількості бойових дельфінів у Чорному морі простим відмиванням коштів

Крим
Росіяни намагаються врятувати флот у бухті Севастополя

Росія збільшила кількість бойових дельфінів біля бази Чорноморського флоту в окупованому Севастополі, бо бояться прориву українських військ та диверсантів. Проте чи допоможе їм ця "совкова" практика?

Як зазначив військовий експерт Владислав Селезньов у коментарі виданню "РБК-Україна", це історія більше про бюджетне фінансування, ніж про захист флоту від українських диверсантів.

"Вони навряд чи можуть бути реалізовані в практичній площині. Думаю, росіяни займаються тим самим, але за кошти російського Міноборони, оскільки й база, і дельфіни залишилися. Щодо ефективності цих практик у мене серйозні сумніви", – сказав Селезньов.

Експерт додав, що окупанти звеличують весь свій продукт. Чого тільки варті ракети "Кинжал" у яких нібито немає аналогів. Проте ці "аналоговнєт" успішно збиваються нашими ППО. Так само і з бойовими дельфінами. Також Селезньов відмітив, що проводити диверсійні операції у бухті Севастополя та акваторії Чорного моря, де постійно включені сонари і радари, верх безглуздя. В українських військових просто не вийде висадитись непоміченими у цьому районі. 

"У Криму і так вистачає партизанів, їхня робота не вимагає реалізації такого алгоритму дій. Ми ж бачимо, що на півострові часто-густо трапляється "бавовна". А у разі масштабної висадки десанту на Севастополь, яка користь може бути від дельфінів? Жодної", – зазначив експерт.

На останок він сказав, що Україна все одно знайде слабке місце у обороні Криму та Севастополя, тому не варто сприймати його, як неприступну фортецю. І дельфіни не зарадять окупантам.

Бойові дельфіни у Севастопольській бухті

Побоюючись елітних підрозділів українських водолазів РФ намагається створити нові рубежі захисту Чорноморського флоту. Окрім ракетних установок, протиторпедних сіток та мін вони знову звернули увагу на бойових дельфінів. 

Раніше там налічували три-чотири дельфіни, а зараз їх кількість збільшилася до шести-семи осіб. Головне завдання дельфінів – виявити дайверів, які намагаються проникнути у бухту.  

Тренують дельфінів у спеціальному центрі, який був створений ще за радянських часів. Після анексії Криму окупанти почали його використовувати для власних цілей. Проте, як зазначають експерти, програму тренувань вони значно оновили.

Раніше Інформатор писав, що в Одесі дельфінарій "Немо" здає змучених морських тварин для зйомок ТікТоків у номерах готелю. Також повідомляли, що у Чорному морі через війну загинули вже понад 5 тисяч дельфінів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube