Для чого потрібні пене та конкільйони: багато видів макаронів готують неправильно

Сім основних форм макаронів та поради з приготування

Макарони, рецепт
Макарони винайшли дуже давно, ще до нашої ери!

Сьогодні без макароних виробів важко уявити меню людства. Їх їдять всі – починаючи від студентів, і закінчуючи фінасовими магнатами. Справжніми фанами макаронів, звісно є італійці. Так, кожен італієць з'їдає в середньому 26-28 кілограмів пасти на рік. 

Макарони винайшли дуже давно. Можна з упевненістю говорити, що вони були відомі ще в IV тисячолітті до нашої ери. У єгипетських гробницях знаходили зображення людей, які займалися виготовленням локшини. Її залишки, покладені для довгої дороги в Царство мертвих, археологи віднайшли навіть у саркофагах.

Існує безліч рецептів з макаронів та кілька основних видів цих виробів.
Існує безліч рецептів з макаронів та кілька основних видів цих виробів.

Сьогодні існує безліч рецептів страв, які готують з макаронів, а останні мають кілька найпоширеніших форм. Залежно від форми, макаронні вироби поділяють на:

  • трубчаті,
  • ниткоподібні (вермішель),
  • стрічкоподібні (локшина),
  • фігурні. 

Інформатор детальніше розповість вам про деякі найпопулярніші з них.  

Спагеті

Це довгі щільні макаронини, які італійці радять не переполовинювати.
Це довгі щільні макаронини, які італійці радять не переполовинювати.

Ці макарони слід накручувати на виделку, як є, по всій довжині. Мовляв, так смак страви відчувається краще. І ви знаєте, щось у цьому таки є!

"Підходять для приготування гарнірів та запіканок, поєднуються з м’ясом, морепродуктами, овочами та різноманітними соусами. Основне – не переварити їх", - радить популярний український шеф-кухар Євген Клопотенко.

Букатіні

Отримали свою назву від італійського слова buco, що означає "дірка".
Отримали свою назву від італійського слова buco, що означає "дірка".

Це така собі спагетина, що має отвір всередині. Назагал це трубчасті макарони довжиною 25-30 см та завтовшки 3 мм. Отвір потрібен, аби соус попадав всередину й робив страву ще ніжнішою та соковитішою. Отже, саме те для приготування насичених за смаком страв із соусом. 

"Спробуйте їх із запеченими томатами, а ще приготуйте з ними запіканку", - радить Клопотенко.

Пене ("пір’я")

Цей вид макаронних виробів має ребристу поверхню і це не просто так.
Цей вид макаронних виробів має ребристу поверхню і це не просто так.

Виявляється, тут теж вся справа в соусах. Так вони краще прилипають до кожної макаронини, а не стікають на тарілку. Це також дає страві більш насичений смак. 

Канелоні

Є й інша назва канелоні - манікоті.
Є й інша назва канелоні - манікоті.

Різновид макарон у вигляді трубочок діаметром приблизно 2-3 см і довжиною близько 10 см. Це такі собі тонкі листи для італійської лазаньї, але скручені в циліндри так, що вийшли порожні трубочки.

"Начиняйте їх м’ясним фаршем, печеними овочами, сиром рікота та шпинатом, сумішшю моцарели та шинки, смаженими грибами чи соусом бешамель змішаним із твердим сиром", - радить шеф Клопотенко.

Капеліні

Цей вид макаронних виробів ще називають "волосся янгола".
Цей вид макаронних виробів ще називають "волосся янгола".

Вони довгі та пласкі, часто продаються скрученими в гнізда та дуже швидко готуються – і в цьому їх підступність. Адже варто відвернутися і вони перетворюються в м’які та не надто смачні.

"В Італії їх додають в легкі бульйони для дітей, бо капеліні легко пережовувати, з них також роблять салати чи заправляють часниковою олією та посипають сиром пармезаном", - пояснив Клопотенко.

Каватапі ("спіральки")

Спіральні макаронні вироби також можуть мати варіації форми.
Спіральні макаронні вироби також можуть мати варіації форми.

Спіральні макаронні вироби, доволі великі, їх зручно наколювати виделкою, але для начинки вони замалі. А от соус в отвори всередині прекрасно потрапить!

"Порожнеча всередині ніколи не буде незайнята, її одразу заповнить соус, який ви спеціально приготуєте. А ще їх холодними додають у салати й вони надають їм пружності", - підказав шеф.

Конкільє ("мушлі")

Ці макаронні вироби ми звикли називати "мушлями" через їх схожість з морською раковиною.
Ці макаронні вироби ми звикли називати "мушлями" через їх схожість з морською раковиною.

Зовні вони мають ребристу поверхню і це знову через здатність такої форми утримувати соус.

"Різновид конкільє – макарони конкільйони, які наче гігантські раковини. Їх начиняють м’ясним фаршем, м’яким сиром, тушкованими овочами, заливають соусами та запікають", - резюмував Євген Клопотенко. 

Який би варіант ви не обрали - насолоджуйтесь!

Як готувати різні сорти макаронів 

Щоб зварити макарони смачними, є кілька секретів. По-перше, треба набрати воду в каструлю і довести до кипіння на сильному вогні, додавши дрібку солі. Далі треба закинути макарони в киплячу воду, перемішати, дочекатися закипання і трохи зменшити вогонь. Накривати їх кришкою не потрібно, щоб не википіла вода. До закипання макарони потрібно кілька разів добре перемішати.

Після закипання дрібні макарони варять 6 хвилини, а великі або довгі - 8-9 хвилин.
Далі відкиньте макарони на друшляк і промийте гарячою проточною водою. Не варто промивати їх холодною водою - через перепад температури вони швидко злипнуться.
Покладіть макарони в каструлю, додайте шматочок м'якого вершкового масла і добре перемішайте вироби, щоб масло рівномірно їх покрило.

Подавати макарони потрібно відразу гарячими. Після розігрівання вони стануть несмачними, тому краще готувати вироби на одну порцію. Враховуйте, що тверді сорти варяться трохи довше - 7-10 хвилин. Та макарони завжди краще недоварити, ніж переварити. 

Італійці знаються на смачній їжі і любові до життя, переконайтесь.
Італійці знаються на смачній їжі і любові до життя, переконайтесь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube