"Дія" навчиться відповідати на голосові запити: допоможе ШІ

Михайло Федоров зазначив, що незабаром Мінцифри запустить бета-тестування версії застосунку, де буде вбудовано штучний інтелект

Дія, Штучний інтелект
В Дії будуть доступні нові функції та сервіси. Колаж: Інформатор

Незабаром у "Дії" можна буде користуватися голосовими запитами. Це анонсував віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової інформації Михайло Федоров. Крім того, генерація документів на запит користувача здійснюватиметься за допомогою штучного інтелекту.

Про це він заявив в інтерв'ю DOU. За його словами, вже скоро Мінцифри запустить бета-тестування версії "Дії", де буде вбудовано штучний інтелект.

ШІ дозволить користувачам керувати отриманням послуг за допомогою голосових запитів. Зокрема, можна буде отримати не тільки відповіді на запитання - як знайти найближчий ЦНАП, які довідки потрібні для виїзду за кордон тощо. ШІ-агент зможе генерувати та відправляти документи на запит людини.

"По суті, ви скажете: "А відправ мені, будь ласка, мою довідку про доходи за останні кілька років". І тобі автоматично генерується цей документ і відправляється", - зазначив Федоров.

Також ШІ-модель спростить отримання послуг на кшталт "єВідновлення". Нині це складна послуга в реалізації, але за допомогою ШІ процес буде спрощено.

"Ви заходите і говорите: "В мене потрапила ракета в будинок, мені потрібно отримати послугу". Він відразу розуміє, пише "відправте кілька фото", веде вас по флоу. Ви відправляєте фото, автоматом відправляється заявка в комісію, генерується заявка, тобто все відбувається далі автоматом", - пояснив міністр.

Він назвав це першим кроком у цифровізації держави на основі ШІ. Можливо, каже він, що за підсумками інтеграції та роботи ШІ-моделі в "Дію" штучному інтелекту доручать генерацію нормативно-правових актів для уряду.

 Федоров повідомив про початок розробки українського ШІ

Міністерство цифрової трансформації України розпочало розробку української великої мовної моделі. Вона буде навчатися на унікальному масиві українських даних, щоб краще розуміти український контекст. А першу версію моделі штучного інтелекту планують представити до кінця 2025 року.

Зазначається, що вона стане доступною для державних установ, університетів, науковців, громадських організацій та бізнесу. Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Національна мовна модель - це фундамент для нових AI-продуктів усередині країни, стартапів, інвестицій і зростання економіки України", - написав він.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити