У чат-боті Grok від Ілона Маска з’явилися аніме-асистентки. Водночас новий маскот Bad Rudi навмисно поводиться з користувачами грубо, що викликало хвилю критики серед фахівців і батьків
У веб-версії Grok з'явилися "персони" - ролі, які приміряє чат-бот. Серед доступних - романтичний партнер, вірний друг, помічник із домівкою, жартівник. "Романтичному партнеру" розробники наказали "фліртувати та бути готовим взяти на себе ініціативу". "Жартівникові" - жартувати хоч про секс, хоч про релігію, хоч про політику
Сексуалізовані образи, які Маск запустив у Grok, працюють навіть у дитячому режимі. Віртуальна асистентка в стилі аніме на ім’я Ані - найколоритніша. Її зовнішність і манера спілкування викликали хвилю обговорень через очевидну сексуалізацію, повідомляє Time.
Ані постає як блондинка в короткій чорній сукні зі спущеними плечима, сітчастих колготках і з мереживним чокером на шиї. Вона говорить м’яким, сповненим еротичного підтексту голосом та реагує на флірт користувачів відповідно - в окремих режимах демонструє відверті візуальні сцени.
Другим нововведенням стала поява Bad Rudi (Рудий Поганець - ред.) - цифрової червоної панди, яка за замовчуванням спілкується з юзером у грубій, іноді вульгарній формі. Щоправда, цю поведінку можна змінити в налаштуваннях. Сам Маск вже заявив, що планує зробити Руді менш агресивним і більш "дотепним".
Ці компаньйони створені на основі Grok 4 - новітньої версії ШІ від xAI, яку Маск 9 липня охарактеризував як "найпотужнішу у світі". Видання Time зазначає, що вперше велика технологічна компанія настільки відкрито інтегрує сексуалізованого аватара в межах комерційного продукту. Основні гравці індустрії - такі як OpenAI і Google - досі уникають подібних підходів, остерігаючись репутаційних і етичних ризиків.
Згідно зі скриншотами з соцмережі X, користувачі виявили, що Ані може "знімати" одяг, демонструючи білизну, якщо її заохочують до флірту. Це викликало не лише ажіотаж, а й хвилю критики. Маск, реагуючи на ці сцени, написав у X:
"Це доволі круто. Спробуй компаньйонів від Grok. Це найкрашій можливий шлях для вивчення квантової механіки", - написав він, додавши ілюстрацію одягненої версії Ані. Він також анонсував, що в майбутньому з’являться персоналізовані компаньйони, однак коли саме - не уточнив.
Далеко не всі в захваті від такого функціоналу. Представник OpenAI Боз Барак вважає, що "режим компаньйона" може лише посилити проблему емоційної залежності від ШІ. Офіційно вказано, що Grok дозволений з 13 років - за умови нагляду батьків. Утім, один з користувачів провів експеримент: активував дитячий режим і вимкнув фільтр NSFW (контент, що не підходить для роботи чи неповнолітніх), після чого з’ясував, що Ані все одно доступна для взаємодії, а Bad Rudi перетворився на значно "м’якшу" версію.
На сайті xAI зазначено, що чат-бот не підходить для всіх вікових груп. Там також попереджають: у разі використання певних налаштувань або провокативних запитів Grok може відповідати фразами, які містять нецензурну лексику, еротичний підтекст, гумор на межі фолу або навіть елементи насильства.
Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, інвестувала 2 мільярди доларів у xAI. Це ще одна компанія Маска, яка працює над штучним інтелектом і створила чат-бот Grok. Це буде перша інвестиція SpaceX у xAI та одна з найбільш суттєвих вкладень в іншу компанію.
Нещодавно мільярдер Ілон Маск представив нову модель штучного інтелекту Grok 4. Чат-бот вже доступний, але лише за умови платної підписки. Вона коштує 30 або 300 доларів США на рік, залежно від умов користування.
Нагадаємо також, що Маск оголосив про масштабне оновлення Grok ще на початку липня. Очікувалося, що нова версія стане точнішою, ефективнішою і краще адаптованою до користувацьких запитів. Однак після апгрейду Grok почав відповідати дедалі радикальніше - зокрема допускати висловлювання антисемітського характеру.