Інформатор знає, як поліпшити віртуальний навчальний рік
Карантин вимагає обмежень у багатьох сферах життя, в тому числі, в освітній. Багато батьків задаються питанням, як допомогти дитині освоїти навик онлайн-навчання і не втратити в знаннях.
Інформатор адаптував для вас рекомендації фахівців за особливим навчанням з National Geographic .
Якщо ви припускаєте, що ваші діти вже освоїли віртуальні уроки за час карантину, ви можете помилятися. Для багатьох дітей перехід до онлайн-навчання є приголомшуючим досвідом, і вони все ще пристосовуються. Діти можуть зазнавати труднощів з налаштуванням камери, управлінням кнопкою відключення звуку або завантаженням завдання. Батьки повинні виділити час, щоб допомогти дітям орієнтуватися в деяких технічних аспектах віртуального класу.
Замість того, щоб говорити дітям, що вони ПОВИННІ ЦЕ УМІТИ, підкажіть їм і вкажіть на те, що виходить у них добре, підтримайте їх. Пожартуйте, мовляв, зате вони знають, як ходити до школи, - рекомендують психологи.
Підтримуйте контакт з учителем.
Перетворіть позакласний час у спільну роботу, допомагаючи дитині з виконанням домашніх завдань і роботою над помилками.
Цікавтеся тим, як ваші діти провели день. Задавати це питання стоїть в невимушеній формі, в момент доброзичливій бесіди за вечерею або спільним переглядом вечірнього шоу. Діти розкажуть, що їх турбує, хвилює, а що - не виходить.
Якщо дитина замкнута, розкажіть про труднощі, які довелося зустріти вам самим. Станьте другом вашій дитині. Але будьте відвертий до певної міри.
«Коли діти відчувають себе впевнено, вони сильніше виявляють себе в класі. Коли вони відчувають себе сильними в класі, вони з більшою ймовірністю будуть брати участь в уроці і отримувати досвід », - акцентують психологи.
Батьки повинні усвідомити: їхня поведінка так само сприяє розвитку або пригнічує дитини, як і тон вчителя в школі. Не забувайте, що діти копіюють вашу поведінку. Також пам'ятайте про те, що допомога в навчанні - обов'язок батьків.
Діти повинні отримувати можливість грати у дворі, бути фізично активними. Дослідження показали, що фізична активність допомагає дітям краще вчитися, а зарядка впливає на здатність до концентрації. І потім, дітям, як і вам, не дивлячись на локдаун і онлайн-освіту, потрібно бувати на свіжому повітрі, бажано щодня.
Психологи рекомендують «шпигувати» за своїми дітьми. Запитайте себе: який мій школяр? Він совається за столом? Чи може вони слідувати інструкціям? Як він взаємодіє зі своїми однолітками?
У звичайному шкільному середовищі вчителя стежать за цими сигналами і пристосовуватися до стилю навчання дитини. А під час дистанційного навчання цю функцію варто взяти на себе батькам.
«Далі батьки можуть використовувати цю інформацію в спілкуванні з учителем і отримати індивідуальні поради», - наполягають психологи.
Як багато батьків дізналися в минулому році, і, ймовірно, переконаються в цьому в майбутні місяці: виховання дітей при пандемії - процес далекий від бездоганності.
«Іноді і ми, і наші діти, опиняємося у виграші, коли послаблюємо хватку, видихаємо і об'єднуємося як одна сім'я», - резюмують фахівці.
Раніше Інформатор повідомляв, глава МОЗ пояснив, чому в супермаркетах заборонили продавати деякі товари.
Крім того, ми писали, яка частина культурної сфери все ще працює під час локдауну .