Десятиліттями НАТО не бачив потреби в широкомасштабних оборонних планах
Держави НАТО в понеділок, подолавши турецьке вето, досягли згоди щодо регіональних планів, які детально описують, як Альянс реагуватиме на потенційний напад Росії. НАТО надасть країнам рекомендації щодо модернізації їхніх збройних сил і матеріально-технічного забезпечення.
Про це агентству Reuters стало відомо від трьох дипломатів. Десятиліттями НАТО не бачив потреби в широкомасштабних оборонних планах, оскільки вів невеликі війни в Афганістані та Іраку і вважав, що пострадянська Росія не становить для Альянсу екзистенційної загрози.
Але війна Росії проти України змусила НАТО усвідомити, що він повинен мати напоготові оборонні плани задовго до того, як може спалахнути конфлікт з таким супротивником, як Москва. Туреччина блокувала затвердження планів Альянсу через формулювання щодо географічних місць, таких як Кіпр. Вочевидь, блокаду Туреччини вдалося подолати.
Окреслюючи свої регіональні плани, НАТО надасть країнам рекомендації щодо модернізації їхніх збройних сил і матеріально-технічного забезпечення. Необхідність фінансування цих фундаментальних змін є однією з причин, чому лідери країн-членів Альянсу мають намір підвищити цільовий показник військових витрат у Вільнюсі, зробивши нинішню мету в 2% від національного ВВП мінімальною вимогою.
За оцінками офіційних осіб НАТО, для повної реалізації цих планів знадобиться кілька років, хоча вони підкреслюють, що Альянс може вступити в бій негайно, якщо це буде необхідно.
Для України не повинно існувати жодних альтернатив чи проміжних варіантів членства у НАТО, де вже зараз узгоджують гарантії безпеки. А поки цього не відбулось, українці мають отримувати потужну військову підтримку для боротьби з росією. Про це в переддень саміту НАТО, повідомив радник голови ОП Михайло Подоляк. Він наголосив, що Україна є ключовим елементом європейської безпеки й обов'язково стане членом альянсу, "без жодних але".
"Чого ми чекаємо від саміту НАТО? Лідери Альянсу у Вільнюсі мають чітко та твердо засвідчити: жодної альтернативи членству України в НАТО не існує. Українці в НАТО – це наріжний камінь безпеки Європи. Україна обов‘язково стане членом Альянсу без жодних "але" та бюрократичних зволікань", - повідомив Подоляк.
За словами радника глави ОП, поки Україна не стала повноцінним членом НАТО, вона повинна отримувати потужну військову підтримку, зокрема техніку, снаряди та зброю.
Нагадаємо, США та Німеччина будуть блокувати швидке членство України в НАТО. Держави не підтримали спрощений "План дій щодо членства" для Києва. При цьому, з цим погодилися Велика Британія, Франція, Польща та країни Балтії. Відповідний документ був ухвалений ще у 2008 році, він містить у собі безліч кроків, які має зробити Україна, перш ніж вступити в НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.