“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Депутати запропонували розгядати 8 березня як Міжнародний день захисту прав жінок, замінивши радянський стереопит у підході до свята.
Після того, як у "Дії" стартувало опитування щодо доцільності вихідного дня на 8 березня, депутати підготували ще деякі зміни щодо святкових днів в Україні. Народні обранці хочуть відійти від радянської спадщини та запровадити День українки.
Так, зареєстрований законопроєкт "Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкових днів" (№9009-1) вже отримав підтримку від народних депутатів.
Цим законопроєктом хочуть запровадити зміни у Кодексі законів про працю України про святкові дні 8 березня та 8 травня замість 9 травня.
Зокрема, пропонується перейменувати 8 березня і розглядати його, як Міжнародний день захисту прав жінок, щоб уникнути стереотипної та застарілої радянської традиції сприйняття цього дня як "свята весни та краси".
Також пропонується визначити святковим днем 8 травня – День пам’яті та примирення, який вважається символом перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у переважній більшості європейських країн.
Як вважають нардепи, нові святкові дні можуть відобразити історичне значення та сприяти формуванню культурної традиції відзначення свят в Україні.
Законопроєкт також пропонує позбавити День праці (1 травня) особливого статусу та визнати на офіційному рівні День матері, який припадає на другу неділю травня.
В Інституті національної пам'яті пропонували відзначати на державному рівні лише ті свята, які мають велике значення для України. Однак ідея про скасування державного вихідного на 8 березня до початку війни не мала підтримки серед більшості українців.
За даними соціологічного опитування, більшість населення були готові святкувати Міжнародний жіночий день, зокрема, 68% вважали його хорошою нагодою зробити приємне для своїх рідних та близьких жінок.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що в Україні хочуть скасувати одразу три свята: 8 березня, 1 травня та День перемоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber.